Beyonce Louvre Müzesi klibi ile ziyaretçi rekoru kırıldı

Dünyaca ünlü pop müzik çifti Beyonce ve Jay-Z, Louvre Müzesi’nde klip çekti. Klibin yayımlanmasından sonra müze ziyaretçi akınına uğradı.

Beyonce Louvre Müzesi klibi ile ziyaretçi rekoru kırıldı

Beyonce Louvre Müzesi klibi ile ziyaretçi rekoru kırıldı. Dünyaca ünlü pop yıldız çift Beyonce ve Jay-Z, Paris’teki Louvre Müzesi’nde klip çekti. Klip yayınlandıktan sonra müzeye ziyaretçi akını oldu. 2018’de müze ziyaretçi rekoru kırdı.

Beyonce ve Jay-Z bir proje olarak klibi Louvre Müzesi’nde çekti. Proje ne mi?

Bilindiği gibi 2015 yılında Fransa’da yaşanan terör olayları ülkeye giden turist sayısının azalmasına neden olmuştu. Fransa, bu kötü perdeyi ortadan kaldırmak için Beyonce ve Jay-Z’den yararlandı.

Dünyaca ünlü müzisyen çift Beyonce ve Jay-Z, “Apes**t” için klip çekti. 

Pop şarkıcısı Beyonce 37 yaşında. Eşi rap şarkıcısı Jay-Z 49 yaşında. Çift, Everything Is Love adlı ortak albüm yaptı. Bu albümün klibi Louvre Müzesi’nde çekildi. Klip, YouTube’da 147 milyon izlenme sayısına ulaştı.

Paris’teki Louvre Müzesi bu klibin yayımlanması ile sayesinde 2018’de ziyaretçi rekoru kırdı. Louvre MüzeSi, klip sayesinde ABD’den, Çin’den, Brezilya’dan ve Avrupa ülkelerinden ziyaretçi sayısını arttırdı. Müzeyi 2018 yılında 10,2 milyon kişi gezdi. Bu rakamın müze için bir rekor olduğu ifade edildi.

Louvre Müzesi’nden bir açıklama yapıldı. Denildi ki “Dünyanın başka yerlerinden Louvre’a ilgi, Beyoncé ve Jay-Z’nin Apes**t klibi ile müzenin en büyük sanat eserlerine saygı gösterilmesiyle desteklendi”

Klipte müzedeki dünyaca ünlü eserler gösteriliyor. Modern dans kareografileri eşliğinde eserler klipte yer alıyor.  Yunan heykeli Samothrace’in Kanatlı Zaferi, Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa’sı, Jacques-Louis David’in The Coronation of Napoleon tablosu ünlü çiftin klibinden izleyenlere ulaşıyor.

Beyonce ve Jay-Z’nin Louvre Müzesi klibini izleyebilirsiniz.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.