Bi Umut filminin konusu gerçek hayattan

10.03.2019
A+
A-

Gazete haberlerinden sinemaya bir geliyor. Gerçek, yaşanmış bir hikaye ‘Bi Umut’ adıyla sinemaya geliyor. Bi Umut filminin çekimleri için hazırlıklar yapılıyor.

Bi Umut filminin konusu gerçek hayattan

Bi Umut filminin konusu gerçek hayattan alındı. Umut, bir Rus gencinin adı. Aslında gerçek adı bu değil. Ona Umut ismini, Antalyalı Gülsüm Kabadayı verdi.

Yıl 2008. Gerçek bir yaşam öyküsünün gazetelere haber olduğu yıl. Şimdi bu hayat hikayesi sinema filmi oluyor. ‘Bi Umut’ adıyla sinemaya aktarılacak olan hayat hikayesini izleyenler göz yaşlarına boğulacak. Filmin yapımcısı ‘Ayla’, ‘Müslüm’, ‘Çiçero’ gibi yapımlara imza atan Mustafa Uslu. Yaşanmışlıkları, gerçek hayat hikayelerini sinemaya aktaran Mustafa Uslu, bu kez Antalya’daki hüzünlü bir hayatı beyaz perdeye çekecek.

Bi Umut filminin konusu

Mustafa Uslu filmin başrolünde Binnur Kaya’nın oynayacağını söyledi. Engelli bir çocuğa bakan ‘annenin’ hayatını anlatıyor film.

Film Antalya’da geçiyor. Gülsüm Kabadayı adlı sıradan bir kadının Rus asıllı engelli Umut’a çocuklarıyla birlikte bakması filmde anlatılıyor.

Mustafa Uslu filmin karpuz tarlalarında, Manavgat Şelalesi’nde geçtiğini ve Rusya’da da çok izleneceğini söyledi.

Gülsüm Kabadayı’nın 10 yıl boyunca evinde kendi evladı gibi baktığı Umut solunum cihazında yaşatılıyordu. 2008 yılında bir trafik kazası yaşanır. Gülsüm Kabadayı hastanede tedavi gören yakınına refakat etmektedir. Bu sırada trafik kazasından hastaneye getirilen bir genç vardır. Kimliği yoktur. Ancak Rus olduğu düşünülmektedir. 

Geleni gideni olmaz. Sahip çıkanı yoktur. Gülsüm Kabadayı, gence sahip çıkar. Durumu ağırdır, bakımı zordur. Gülsüm Kabadayı, gence ‘Umut’ adını verir. Kendi çocuklarından ayırmaz. Onu evine götürür. Bakımını üstlenir. Bu hayat 10 yıl sürer. Çoklu organ yetmezliğinden Umut hayatını kaybeder. Solunum cihazına bağlı yaşatılan ve böbrek yetmezliği olan Umut, yoğun bakımda gözlerini hayata yumar. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.