Bir Annenin Günahı müzikleri kimin

Bir Anenin Günahı dizisindeki şarkı çok beğenildi. Farsça şarkıyla ilgili seyirci merak içinde kaldı. Şarkının sözleri merak edildi…

Bir Annenin Günahı müzikleri kimin? Bir Annenin Günahı dizisindeki şarkı kimin? Bir Annenin Günahı şarkıları izeyicinin ilgisini çekti. Kanal D’de ilk bölümü yayınlanan Bir Annenin Günahı dizisinde çalan şarkı izleyicilere farklı geldi.

Bir Annenin Günahı dizisindeki şarkı için aşağıda detaylı bilgiler yer alıyor. Ancak önce Bir Annenin Günahı dizisindeki kadroya ve konuya bakalım.

Kanal D’nin yeni dizisi Bir Annenin Günahı ilk bölümüyle 22 Kasım Cumartesi akşamı seyirciyle buluştu. Dizinin tekrarı da ekrana geldi. Oyuncu kadrosuyla dikkatleri çeken Bir Annenin Günahı 1. Bölümüyle sosyal medyaya da damga vurdu.

Bir Anenin Günahı konusu

Bir Annenin Günahı dizisinde Suna, 40’lı yaşların başında, dünyalar güzeli bir kadındır. Göksu sahilinde zar zor işlettiği ufak bir balıkçı dükkanı vardır. Çocuklarıyla beraber Göksu yakınlarında, bahçe içinde bir gecekonduda yaşar. Dişinden tırnağından arttırarak bir yandan çocuklarını okutmuş bir yandan da başlarını sokabilecekleri bir evleri olsun diye ev kooperatifine girmiştir. Hayattaki en büyük dayanağı büyük oğlu Yusuf’tur.

Yusuf, yirmili yaşlarının başında hukuk fakültesinde okuyan bir gençtir. Yakışıklı ve akıllı, oldukça da muzip bir gençtir. Yusuf ailesini her şeyin üstünde tutan, derslerinde başarılı, kardeşleriyle ilgilenen, tüm fakirliğe rağmen halden anlayan, yaşına göre olgun, yani “gerçek hayatın” farkında olan biridir. Yalnız başına onlara hem analık hem babalık etmiş anasını her şeyden sakınır. Annesi onu okutmuş, üniversite son sınıfa kadar getirmiştir.

Suna’nın kafasında güzel günler yakındır. Ev bitince, Yusuf da mezun olup avukat çıkınca, her şey yoluna girecektir. Yıllardır soluksuz çalışan Suna, balıkçı dükkanını kapatıp, evde yalnızca çocukları için yemek pişirecektir. Hatta Yusuf hayırlısıyla bir gün evlenince, Suna da torunlarını sevecektir. Ama zavallı Suna, kurduğu bu güzel hayallere koşarken, kaderin ona takacağı çelmeden habersizdir…

Bir Annenin Günahı şarkısı 

Bir Annenin Günahı çalan Şarkı kim söylüyor işte Fragman müziği Türkçe mi? Bir Annenin Günahı duygusal parça kimin? Bir Annenin Günahı şarkısı için izleyiciler arama motorlarında bilgi almaya çalıştı.

Bir Annenin Günahı dizisindeki yabancı şarkı ile ilgili olarak karşımıza Mohsen Namjoo çıkıyor. Bir Annenin Günahı dizisinde çalan Zolf adlı Farsça şarkıyı Mohsen Namjoo söylüyor.

Bir Annenin Günahı müzikleri arasında ilk sırada yer alan Farsça şarkı Zolf, Mohsen Namjoo’nun sesiyle seyirciye ulaşıyor.

Bir Annenin Günahı dizisindeki şarkı “Zolf”, Mohsen Namjoo’nun “Toranj” albümünde yer alıyor. Şarkının sözleri Hâfız-ı Şirâzî’ye ait.

Seyirci diziyi izlerken şarkının etkisine de kapılıyor. Bir Annenin Günahı dizisindeki şarkının sözleri merak edildi. Zolf adlı şarkının sözleri Farsça. İranlı ünlü şair Hâfız-ı Şirâzî’ye ait. Hâfız-ı Şirâzî 1315-1390 yılları arasında İran’da yaşadı. 

Zolf hüzünlü bir şarkı. Mohsen Namjoo tarafından seslendirilen şarkı seyirciyi büyülü bir atmosfere sürüklüyor. 

Bir Annenin Günahı şarkı sözleri 

Bir Annenin Günahı dizisinin şarkısı Zolf, Hâfız-ı Şirâzî’nin gazelinden bestelenmiş. Bir Annenin Günahı müzikleri arasında ilk sırada yer alan ve seyirciyi sarsan o şarkının sözleri şöyle: 

Zolf bar bad made ta nadahi bar badam
Naz bonyad makon ta nakani bonyadam
Shohreye shahr masho ta nanaham sar dar kooh
Shore shirin manama ta nakoni farhadam
Mey makhor ba hame kas ta nakhoram khone jegar
Sar makesh ta nakeshad sar be falak faryadam
Zolf ra halghe makoon ta nakoni dar bandam
Tore ra tab made ta nadahi bar badam
Rokh bar afroze ke faregh koni az barge golam
Rhad barafraz ke az sarv koni azadam
Yare bigane masho ta nabari az khisham
Ghame aghyar makhor ta nakoni nashadam
Zolf ra halghe makoon ta nakoni dar bandam
Tore ra tab made ta nadahi bar badam

Zolf bar bad made ta nadahi bar badam
Naz bonyad makon ta nakani bonyadam

Bir Annenin Günahı dizisindeki şarkının Türkçesi şöyle 

Saçlarını rüzgarda savurma, beni berbad etme
Naz edip varlığımı kökünden sökme
Şehre şöhret olma, beni deli divane edip dağlara düşürme
Şirin işvelerini gösterme de beni ferhat etme
Ellerle mey içme, ciğerim delip meyden kızıl kanatma
Yüzün benden çevirme, feryadımı göklere yükseltme
Zülfün döküp beni mahvetme, lülelerine beni mahkum etme
Çehreni o kadar güzelleştirme de beni berbad etme
Güller açsın yanağında, vazgeçeyim gülden
Boyunu göster de geçeyim servinin seyrinden
Dostken el olup beni kendimden geçirme
Ağyarın gamıyla gamlanıp beni kederlendirme
Zülfün döküp beni mahvetme, lülelerine beni mahkum etme
Çehreni o kadar güzelleştirme de beni berbad etme

Saçlarını rüzgarda savurma, beni berbad etme
Naz edip varlığımı kökünden sökme

Bir Annenin Günahı dizisindeki şarkı… Zolf dinleyebilirsiniz

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.