Ferzan Özpetek’in filmi Şans Tanrıçası İtalya’nın Oscar adayı listesinde

Şans Tanrıçası, İtalya’yı Oscar ödüllerinde temsil edecek aday adayı filmler listesinde yer aldı. İtalya’yı Oscar’da temsil edecek 25 film içinden seçilecek olan film 24 Kasım’da açıklanacak. 

Ferzan Özpetek’in filmi Şans Tanrıçası İtalya’nın Oscar adayı listesinde. İtalya’nın en saygın ödüllerini kazanan Ferzan Özpetek’in son filmi La Dea Fortuna (Şans Tanrıçası), İtalya’yı Oscar ödüllerinde temsil edecek aday adayı filmler listesinde yer aldı.

La Dea Fortuna (Şans Tanrıçası) Ferzan Özpetek’in son filmi. Şans Tanrıçası, İtalya’yı Oscar ödüllerinde temsil edecek aday adayı filmler listesinde yer aldı. İtalya’yı Oscar’da temsil edecek 25 film içinden seçilecek olan film 24 Kasım’da açıklanacak. 

La Dea Fortuna (Şans Tanrıçası) İtalya’nın en popüler sinema dergisi olan CİAK’ın okuyucuları tarafından en iyi film seçildi. Özpetek bu yıl 77. Uluslararası Venedik Film Festivali bünyesinde düzenlenen İtalyan Yazar ve Yayıncılar Derneği SİAE tarafından verilen onur ödülünü de aldı.

Ayrıca İtalyan sinema eleştirmenleri ve yazarların oluşturduğu İtalya Sanat ve Deneme Sinemaları Federasyonu FICE’nin Şans Tanrıçası filmi başta olmak üzere kariyeri boyunca gösterdiği başarılar, senaryo yazma ve sahneleme yeteneği, oyuncuların performansını yönlendirme becerisi ile izleyicilerin büyük beğenisini kazanması neden gösterilerek ülkenin en prestijli ödüllerinden birine daha layık görüldü.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.