Bir Zamanlar Çukurova finali için geç mi kalındı?

Sevinç Rençberler
Tiyatro sevdalısı. Dünya bir sahneyse o da 724kultursanat.com’da rol almayı seviyor. Romanlar hele uzun soluklu olanlar onun favorisi. Murakami tutkusu romanların ağırlığından. Okudukça bitmesin istiyor. İletişim: sevinc@724kultursanat.com

Bir Zamanlar Çukurova finali için geç mi kalındı? Atv’nin 3 sezondur ekranda olan dizisi Bir Zamanlar Çukurova final tarihi açıklandı. 

Bir Zamanlar Çukurova final tarihi aslında gecikti. Neden mi? Anlatayım. 

Bir Zamanlar Çukurova final için gün sayıyor. İlk bölümü 13 Eylül 2018 tarihinde ekrana gelmişti. 

Önce Bir Zamanlar Çukurova’nın final tarihini hatırlatayım: 27 Mayıs 2021 Perşembe… 

Adı üzerinde dizinin konusu Çukurova’da geçiyor. Bir yakın zaman filmi. Yapımcıların aslında tek sezon olarak çıktıkları yolda Bir Zamanlar Çukurova tutunca üçüncü sezonunu tamamlıyor…

Dizinin yapımcılarını ve haliyle elbette atv yönetimini de şok eden ilgi ile bugünlere kadar gelindi. Aslında dizi daha ilk sezonunda final yapacaktı. Senaryo da ona göre yazılmıştı. 

Seyircinin ilgisi ile senaristler kastırdıkça kastırdı… Bazen öyle kısır olaylar uzatıldı ki izleyenler de o anlarda sorular sormaya başladı. Ancak tansiyonu düşürmek istemeyen yapımcılar diziye önce Kerem Alışık’ı monte ettiler. Fekeli Ağa… Dizi neredeyse o hale geldi ki herşey Fekeli’nin etrafında dönmeye başladı. 

Fekeli’nin ölümsüz aşkını canlandıran Vahide Perçin diziden ayrıldı… Senaristler haliyle bir ölümle son yazdılar onun için… Şimdi dizi ‘katil kim’ sorusu ile devam ediyor. Ama lastik gibi uzadıkça uzuyor ve ağızda uzun süre çiğnenen sakız tadı veriyor. 

Öyle ki oyuncular da artık ‘bitse de gitsek’ havasındalar belli ki… Kerem Alışık diziden ayrılma kararı almış. Yeni bir dizi ile anlaşan Kerem Alışık da bugün yarın dizide ‘ölebilir’… 

Ekran macerası aslında bir sezonluk planlanan dizi için kesin karar verildi. Final tarihi açıklandı. Kanaldan yapılan açıklamada “En son bitirmek isteyeceğimiz projeydi, 3 sezondur rekorlar kıran bir yapım. Ancak yapım ekibiyle bizde 1 sezon olarak planlamıştık, 3 sezon bize diziyi yazan ekibe, yapımcıya ve senariste teşekkür ediyoruz” denildi. 

Bir Zamanlar Çukurova dizisi eski isimlere ün, yeni isimleri müthiş bir karıyer bıraktı. Ekranların aranan yüzü olan Hünkar Yaman’la Vahide Perçin, televizyonda uzun süre reyting alamayan Demir Yaman’ı Murat Ünalmış adeta yeniden doğdu. Şu ana kadar Diriliş Ertuğrul dahil her projesi tutan Uğur Güneş’le Ali Rahmen Fekeli’yle Kerem Alışık bambaşka bir üne kavuştu.

Ancak Bir Zamanlar Çukurova en büyük desteği Züleyha karakteriyle Hilal Altınbilek’e gelecek. Hilal Altınbilek adeta şu dönemin en çok aranan yüzü olacak ve Bir Zamanlar Çukurova biter bitmez ekranların en çok aranan kişisi olacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.