Boğaziçi Film Festivali Uluslararası Jüri Başkanı açıklandı

Filipin’in ünlü senarist ve yönetmeni Brillante Ma Mendoza, 7. Boğaziçi Film Festivali’nde Uluslararası Jüri Başkanı oldu.

Boğaziçi Film Festivali Uluslararası Jüri Başkanı açıklandı. 7. Boğaziçi Film Festivali Uluslararası Jüri Başkanı Brillante Ma Mendoza oldu. 

Filipinli yönetmen Brillante Ma Mendoza, Cannes Film Festivali duayenlerinden. 7. Boğaziçi Film Festivali’nin Uluslararası Jüri Başkanlığını Filipinli yönetmen Brillante Ma Mendoza üstlenecek. 

7. Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

Yönetmen Brillante Ma Mendoza ‘Masahista’, ‘Taklub’, ‘Kinatay’ ve ‘Ma Rosa’ gibi filmleriyle tanınıyor. Cannes Film Festivali’nin duayen yönetmenleri arasında olan usta senarist ve yönetmen Brillante Ma Mendoza, 7. Boğaziçi Film Festivali Uluslararası Jüri Başkanı oldu. 

Brillante Ma Mendoza, filmlerinde her zaman gerçek insanlara ve onların deneyimlerine yer verdi. Usta yönetmen, kendine has sinematografisi ve kurgusuyla uluslararası birçok festivalde başarılar kazandı.

Brillante Ma Mendoza, 2009 yılında ‘Kinatay’ adlı filmiyle Cannes Film Festivali’nde ”En İyi Yönetmen” ödülünü kazandı. Fransa’dan “Chevalier dans l’Ordre des Arts et des Lettres” unvanını alan ilk Filipinli yönetmen oldu.

7. Boğaziçi Film Festivali T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Kurumsal İş Ortağı TRT ile Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı’nın destekleriyle 18-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 7. Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 18-25 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek ve gösterimler Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında yapılacak.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.