Boston’da Çağan Irmak’a ödül

Boston’da Çağan Irmak’a ödül

Boston’da düzenlenen 15.Türk Film Festivali’nde Çağan Irmak’a ödül verildi. Boston Türk Film Festivali’nde yönetmen Çağan Irmak “Türk sinemasında mükemmellik” ödülünü aldı. 

Yönetmen Tolga Karaçelik‘in ”Sarmaşık” adlı filminin gösterimi ile başlayan festival için Boston Güzel Sanatlar Müzesi’nde bir resepsiyon düzenlendi. Festivalin ilk günkü gösteriminde, yönetmen Çağan Irmak ve Tolga Karaçelik ile söyleşi düzenlendi.

Resepsiyon sonrası Çağan Irmak’ın son filmi “Nadide Hayat” gösterimi yapıldı. Bu gösterim Kuzey Amerika’da ilk olma özelliği de taşıdı. Ardından Çağan Irmak’ın “Dedemin İnsanları” adlı film de izlendi.

Film gösterimlerinin sonrasında ise Çağan Irmak’a ödül takdim edildi. 

Festivale konuk olacak yönetmenler arasında Irmak ve Karaçelik’in yanı sıra Zeki Demirkubuz, Ben Hopkins, Mustafa Kara, Faruk Hacıhafızoğlu, Ahmet Boyacıoğlu, Yasemin Akıncı, Ramazan Dinler, Gündüz Sevdi, Selman Naçar ve Şerif Yenen de bulunuyor.

Boston Globe gazetesi tarafından “İlgi Odağı Türkiye” şeklinde duyurulan festival programında, bu yıl 21 film yer alıyor.

2007’den beri her yıl bir yönetmene Türk sinemasına katkılarından dolayı verilen “Türk sinemasında mükemmellik” ödülü, önceki yıllarda Zeki Demirkubuz, Reha Erdem, Nuri Bilge Ceylan, Yeşim Ustaoğlu, Derviş Zaim, Tayfun Pirselimoğlu, Erden Kıral, Reis Çelik ve Onur Ünlü’ye takdim edilmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.