Böyle Buyurdu Zerdüşt tiyatro sahnesinde

22.09.2019
A+
A-

Friedrich Nietzsche’nin eseri Böyle Buyurdu Zerdüşt tiyatroya uyarlandı. Oyunun prömiyeri 12 Ekim’de Kadıköy’de Altkat Sanat Tiyatrosu’nda yapılacak.

Böyle Buyurdu Zerdüşt tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Friedrich Nietzsche’nin eseri tiyatroya uyarlandı. Gülriz Sururi-Engin Cezzar teşvik ödülüne değer bulunun Altkat Sanat Tiyatrosu, Friedrich Nietzsche’nin “Böyle Buyurdu Zerdüşt” adlı eserini sahneye taşıyor. 

Böyle Buyurdu Zerdüşt oyunu 12 Ekim’de Kadıköy’deki Altkat Sanat Tiyatrosu’nda prömiyerini yapacak.

Böyle Buyurdu Zerdüşt oyunun konusu

Altkat Sanat’ın performansif yorumu, günümüz dünyasına gelen Zerdüşt’ün bu toplumun bireyleri ile yüzleşmesini çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.

Zerdüşt, yozlaşmış ilişki biçimini gördükçe acı çekse de toplumun dikkatini kendine çevirmesini ve hayatı, sorgulamadan devraldığımız gelenekleri, saf kalmanın inceliklerini anlatıyor. 

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Müge Saut tarafından tiyatroya uyarlandı. Müge Suat oyunun aynı zamanda yönetmenliğini üstlendi.

Böyle Buyurdu Zerdüşt oyununda Nevzat Süs, Özlet Ezgi, Selver Çavuş, Esra Kucur, Gizem Özgün, Müge Saut oynuyor. 

Altkat Sanat Tiyatrosu’nun sahnelediği “Böyle Buyurdu Zerdüşt”, İstanbul’un ardından ilk olarak Ankara, Eskişehir ve İzmir seyirciyle buluşacak. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.