Nazım Hikmet görüntüsü ve sesiyle ilk kez

Edebiyat dünyası ve Nazım Hikmet severler bugün bu görüntüleri konuşuyor. Nazım Hikmet’in sesi ve görüntüsünün birlikte yer aldığı görüntüler ilk kez yayınlandı.

Nazım Hikmet görüntüsü ve sesiyle ilk kez karşımızda. Nazım Hikmet’in sesi ve görüntüsü ilk kez ortaya çıktı. Bağımsız Sinema Merkezi, Nazım Hikmet’in Sovyetler Birliği’nde katıldığı bir televizyon programından görüntüyü ilk kez paylaştı.

Nazım Hikmet’in Sovyetler Birliği’nde katıldığı bir televizyon programından yeni görüntüler ortaya çıktı. 1962 yılına ait görüntüler Nazım Hikmet sevenleri tarafından heyecanla karşılandı. 

Görüntülerde Nazım Hikmet 1962 yılında Sovyetler Birliği’nde bulunduğu sırada “Mavi Ateşçik” adlı bir televizyon programına konuk oluyor.

Televizyon programında Nazım Hikmet izleyicilere yeni oyunun tanıtımını yapıyor. Nazım Hikmet’in bir şair dostu, programda Nazım’ın iki şiirini okuyor.

 

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.