Bu karikatürün çizeri hapiste

Müfit Can Saçıntı’nın tek kişilik oyununun afişinde kullandığı karikatürünün çizeri şimdi hapiste. Lafını Esirgemeyenler adlı oyununun afişinde yer alan karikatürü çizen Musa Kart, “FETÖ ve PKK’ya destek” iddiasıyla gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı.

Bu karikatürün çizeri hapiste

Müfit Can Saçıntı’nın tek kişilik oyunun duyurusunda kullandığı bu karikatürün çizeri hapiste. Son dönemde beyaz perdede özellikle Mandıra Filozofu ile izleyenlerin büyük beğenisini toplayan Müfit Can Saçıntı, bu karikatürü çok sevdi. Instagram hesabından da paylaştı. 

Paylaşım yaptığında da “Yeni sinema filmimin afişinde mi kullansam, yoksa tek kişilik oyunumun afişinde mi kullansam bilemedim” cümlesiyle takipçilerinden yorumlar bekledi. 

Müfit Can Saçıntı’nın bu karikatürünü görenler çok beğendi. Sanatçı, karikatürünü tek kişilik oyunun duyurusunu yaparken kullandı. “Lafını Esirgemeyenler” adlı oyununun afişinde kullandığı karikatürün çizeri şu an hapiste. O karikatürist Musa Kart. 

Musa Kart’ın da aralarında bulunduğu Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarının bazıları “FETÖ ve PKK adına suç işlemek” iddiasıyla tutuklanmıştı. Musa Kart, tutuklama öncesinde gözaltına alındığında “Yıllarca FETÖ ve PKK’ya karşı yüzlerce karikatür çizdim; şimdi bundan gözaltına alındım” demişti. 

Müfit Can Saçıntı’nın “İşte, büyük usta Musa Kart’ın çizdiği karikatürüm…” ifadesiyle paylaştığı karikatürün çizeri hapiste. Müfit Can Saçıntı’nın “Lafını Esirgemeyenler” adlı tek kişilik oyunu ise Nisan 2017’de izleyiciyle buluşacak. O tarihte Musa Kart’ın “suçsuzluğunun” ispatlanıp oyunun ilk gösteriminde izleyebilmesi dileğiyle…

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM