Buket Uzuner muhtar heyeti adayı oldu

17.03.2019
A+
A-

Ünlü yazar Buket Uzuner yaşadığı mahallede muhtarlık için kolları sıvadı. Mahalle muhtar heyeti aday listesi içinde Buket Uzuner de yer aldı.

Buket Uzuner muhtar heyeti adayı oldu. Kadıköy Moda’da yaşayan ünlü yazar Buket Uzuner, Caferağa Mahallesi’nden muhtar heyeti adayı oldu. 

Kadıköy’e olan tutkusunu yazdığı romanlardan da okuduğumuz Buket Uzuner, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde muhtar heyeti adaylığı listesinde adı geçiyor. 

Hazırlanan el broşüründe “Mahallemiz bizim gözbebeğimiz, iyi ki Modalıyız. Caferağa için hep birlikte adayız” ifadesiyle mahalleden eğitim seviyesi yüksek sekiz kişiyle birlikte Buket Uzuner’in de fotoğrafı yer alıyor. 

Romanlarında çevreye ve doğaya hassasiyetini, duyarlılığını okuduğumuz Buket Uzuner, mahallesi için kollarını sıvadı. Caferağa Mahallesi muhtarlığı için diğer sekiz arkadaşı ile birlikte muhtar heyeti adayı oldu. 

Caferağa Mahalle Muhtarı olarak görev yapan isim Zeynep Ayman. Yıllardır mahallesinde ve Kadıköy’de sosyal girişkenliği ile bilinen Zeynep Ayman bu seçimlerde dikkat çekici bir muhtar heyeti listesi hazırladı. 

Buket Uzuner’in de yer aldığı muhtar heyeti adayı ekibinde şu isimler yer alıyor: Anais Martin, Aslıhan Emlek, Fahriye Güniz Bayraklı, Mehmet Selami Ayalp, İzel Rozental, Prof. Dr. Yorgo İstefanopulos, Mehmet Bozkurt, Zeynep Ayman. 

Buket Uzuner’in de yer aldığı muhtar heyeti listesi

Eğitim öğretim seviyeleri Türkiye ortalamasının üstünde olan muhtar heyeti adayı takımı listesinde Buket Uzuner de yer alıyor. Kadıköy ilçesi Türkiye’nin eğitim öğrenim seviyesi yüksek nüfusun yaşadığı yerler arasında bulunuyor. Caferağa Mahallesi için ‘hep birlikte aday’ olan ekipte Buket Uzuner’in yanı sıra yer alan diğer isimler de dikkat çekiyor. 

Hazırlanan broşürde Zeynep Ayman ismi “muhtar adayı” olarak geçmiyor. Muhakkak ki yine Zeynep Ayman muhtar adayı. Ancak öyle bir el broşürü hazırlandı ki, demokrasi adına da “bencillik” içermeyen bir görüntü sunuldu. Broşürde “Caferağa için hep birlikte adayız” ifadesi dikkat çekti.

Buket Uzuner yaşadığı mahalleye muhtar heyetinde yer alarak hizmet veriyor.

Zeynep Ayman 2014 yerel seçimlerinde de aday olmuş ve yine böyle renkli bir ‘ihtiyar heyeti’ listesi hazırlamıştı. Buket Uzuner o dönem de Zeynep Ayman’ın heyetinde yer almıştı. Aynı dönem tiyatrocu Enis Fosforoğlu da heyetteydi.

Keşke daha önce girseydik

Buket Uzuner o dönem bir gazeteye verdiği röportajda “Keşke kendi seslerinin duyulmadığına inananlar olarak bu tip oluşumlara çok daha önce girseydik.” demişti. Uzuner, şöyle konuşmuştu:

“Yerel yönetimlere girerek özgürlüklerimiz ve demokraside söz sahibi olmamız gerektiği için, gençlere örnek olmak üzere buradayım. Zaman fakiri olmama rağmen yaşadığım mahalleye katkı vermek için bu işi yapacağım. Kendi yaşadığımız yerler adına söz almıyorsak o zaman başkaları bizim adımıza alıyor. Türkiye’de şu an çok büyük bir tıkanıklık yaşıyoruz. Her şey oy çoğunluğuna göre sayılıyor. O zaman biz çoğunlukta değilsek sesimiz de hiç çıkamıyor.”

Sosyal medyada bu muhtar ekibi listesine gelen yorumlardan bazıları şöyle:

“Moda muhtarlığı değil İsveç parlementosu mübarek”

“Böyle kaliteli kadro birçok ilde belediye başkanlığı düzeyinde yok”

“Bu nasıl muhtarlık heyeti. Meclise bin basar, çok güzel”

 

ETİKETLER: ,
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.