Tuvana Türkay kitap yazacak

17.03.2019
A+
A-

Ünlü oyuncu Tuvana Türkay, bir kitap yazmak istediğini söyledi. Televizyon dizilerinin ünlü oyuncusu, şu sıralar bir single yapmak için Ozan Doğulu ile çalışıyor.

Tuvana Türkay kitap yazacak

Tuvana Türkay kitap yazacak. Ünlü oyuncu Tuvana Türkay, 2015 yılından beri yazdığını ve artık kitap çıkarmaya karar verdiğini söyledi.

Çocukluğunda oynadığı reklam filmleriyle ekrana gelen daha sonraki yaşlarında ise dizi filmlerindeki rolleriyle seyirciyle buluşan Tuvana Türkay, şimdi de bir kitap yazarak gündeme gelmek istiyor.

Genç kadın, şu sıralar müziğe merak sarmış durumda. Ozan Doğulu ile bir single çalışması yapıyor. Tuvana Türkay, müziğe olan ilgisinden sonra hedefinde kitap yazmak olduğunu söyledi.

Futbolcu Alper Potuk ile aşk yaşayan ünlü oyuncu Tuvana Türkay, magazin muhabirleri ile ayak üstü yaptığı sohbette konuyu gündeme getirdi. Kitap yazacağını şu sözleriyle duyurdu:

“2015 yılından beri yazıyorum. Geçen günlerde okuduğum bir kitapta yazarın benimle aynı tarz yazdığını gördüm. Ben de kitap çıkarmaya karar verdim.”

Tuvana Türkay kimdir

Tuvana Türkay reklam filmleriyle ekrana gelmeye başladığında 9 yaşındaydı. Ardından “Akademi Neo”dan oyunculuk dersleri aldı. Ayrıca bir yıl süresince diksiyon ve şan dersleri aldı.
Güzel oyuncunun adı 2012- 2013 yılları arasında milli futbolcu Sercan Yıldırım ile yaşadığı ilişki ile gündeme geldi.

2014 yılında “Kara Para Aşk” adlı dizide rol aldı. Dizide Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Aytaç Arman, Nebahat Çehre oynuyordu.

İlk sinema filmi “Güvercin Uçuverdi” oldu. Filmde Atalay Demirci ile başrol oynadı.

Tuvana Türkay televizyonlarda şu dizilerde oynadı: 
Yer Gök Aşk, Nakş-ı Dil Sultan, Ayrılık, Cumhur Cemaat 

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.