Burhan Çaçan vefat etti cenazesi ne zaman

12.01.2023
A+
A-

Burhan Çaçan vefat etti. Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan hayatını kaybetti. Sanatçı 62 yaşındaydı.

Burhan Çaçan vefat etti cenazesi ne zaman… Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan hayatını kaybetti.

62 yaşında hayata gözlerini yuman sanatçının ölüm nedeni kalp krizi olarak açıklandı. İstanbul Bakırköy ilçesindeki evinde vefat eden Burhan Çaçan, Ağrı Aleşkirt’te dünyaya gelmişti.

Burhan Çaçan vefat etti. Burhan Çaçan, kalp krizi geçirdi. Kalp krizi sonrası yapılan tüm müdahaleler rağmen Burhan Çaçan vefat etti.

17 Ekim 1960 Yılında Ağrı Eleşkirt’te dünyaya gelen Burhan Çaçan, 1978 yılında TRT Erzurum Radyosu’nun açtığı amatör sesler yarışmasını kazandı. Sanat hayatına Ankara ve ardından İstanbul’da devam etti.

1981 yılında ilk albümünü çıkardı. Sefa Geldin, Ben Yarime Neler Alayım, İpek Mendil, Memik Oğlan, Ayaz Geceler, Yağ Yağmur ve Vurun Dalgalar isimli albümleri ile müzik dünyasında yer edindi

Ağlama, Her Yer Karanlık, Ayaz Geceler ve Yağ Yağmur isimli dört sinema filmi çekmiştir. İlahiler 99 ve Mevlüt Ve İlahiler isminde iki tane de ilahi albümü yapmıştır.

Burhan Çaçan evli ve iki çocuk babasıydı.

Burhan Çaçan’ın cenazesi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Burhan Çaçan’ın cenaze namazı nerede kılınacak? Son yolculuğuna nasıl uğurlanacak. Ailesinden gelecek açıklamadan sonra bunları paylaşacağız.

Burhan Çaçan’ın ölümünden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren şarkıcı Ferman Toprak, “Hepimizin başı sağ olsun. Hepimizin yüreği yanıyor. Cenazesi yarın Fatih Camii’nde olacak” dedi.

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.