Can Yayınları kampanyası ile yolda can bulacaksınız

Sevinç Rençberler
Tiyatro sevdalısı. Dünya bir sahneyse o da 724kultursanat.com’da rol almayı seviyor. Romanlar hele uzun soluklu olanlar onun favorisi. Murakami tutkusu romanların ağırlığından. Okudukça bitmesin istiyor. İletişim: sevinc@724kultursanat.com

Can Yayınları, ‘Yolda Can Bulmak’ başlığı ile kampanya düzenledi. İstanbul’da yürürken ya da bir ulaşım aracına binerken durakta istasyonda Can Yayınları’nın sizin için ücretsiz bıraktığı kitaplara rastlayabilirsiniz.

Can Yayınları kampanyası ile yolda can bulacaksınız. Can Yayınları sokakları kitapla canlandırıyor. Ülkemizin köklü yayın evlerinden Can Yayınları, akla gelebilecek en güzel ‘sosyal paylaşım’ etkinliğine imza atıyor. 

“Yolda Can Bulmak” başlığı ile düzenledikleri kampanya ile sokaklar, meydanlar, istasyonlar, iskeleler Can Yayınları’nın klasik beyaz kapaklı kitapları ile ‘süsleniyor’… 

Biz süsleniyor diyelim ama gerçek şu… Can Yayınları, kitapları belli noktalara öylesine bırakıyor. Şanslı olanlar kitapları alıyorlar. Ücretsiz… Tamamen bir sosyal paylaşım olayı.

Can Yayınları’nın bu şahane fikri önce İstanbul’da uygulamaya konuldu. Darısı diğer şehirlerin de başına diyelim. 

Kitap dünyamızın lider yayın evlerinden birinin gerçekten alkışlanacak girişimi umarız diğerlerine de örnek olur. Düşünsenize yolda yürürken kaldırımda bir kitap buluyorsunuz. Ya da bir bankta… Ya da bir metro istasyonunun köşesinde… 

Kitap severler için beş yıldızlı bir sürpriz. Kitaplara uzak duranlara ise ‘bedavanın tadından yenmez’ güzelliği. 

Kitapları hayatımıza her an her yerde sokabilmek gerçekten ince bir düşünce. 

Yolda Can Bulmak

Can Yayınları kampanya ile ilgili şöyle diyor:

“Belki tam da şu anda ihtiyaç duyduğunuz şey, iyi bir kitap. Belki güzel bir rastlantı. Belki beklenmedik bir hediye. O zaman kalp kalbe karşı: Bu kitap sizin. Çocukluğunda, bugününde kitaplığı kalplerle dolu okurlarımıza ‘Kalp Kalbe Karşı’ diyelim istedik ve İstanbul’un farklı noktalarına beyaz kapaklı klasikler bıraktık.

Bu kitaplar, şimdilik sadece İstanbul’da, metroda, trende, vapurda, hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkabilir. Başka şehirlerde, başka zamanlarda yinelenebilir, sürdürülebilir. ‘Yolda Can Bulmak’ diye bir kavram yerleşebilir günlük hayatınıza.”

Yolda Can Bulmak, kampanya için de çok iyi düşünülmüş kreatif bir başlık. 

Kitap satın almak, okumak ayrı bir keyif. Ama sürpriz bir şekilde Yolda Can Bulmak bence keyiflerin kaymaklı ekmek kadayıflısı. 

Bol ‘Can’lı günler… 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.