‘Canavarın Binbir Canı: Frankenştaynlarımız’ söyleşisi

18.01.2022
A+
A-

Yapı Kredi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında ‘Canavarın Binbir Canı: Frankenştaynlarımız’ söyleşisi düzenlenecek.

‘Canavarın Binbir Canı: Frankenştaynlarımız’ söyleşisi 19 Ocak 2021 Çarşamba günü Loca’da düzenlenecek. Yapı Kredi Kültür Sanat ocak ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan ‘Canavarın Binbir Canı: Frankenştaynlarımız’ başlıklı söyleşinin saati 18:30. 

Söyleşi Yapı Kredi Kültür Sanat’ın İstiklal Caddesi’ndeki merkezinde bulunan Loca’da yapılacak. Söyleşi eşzamanlı olarak YouTube kanalından da yayınlanacak. 

‘Canavarın Binbir Canı: Frankenştaynlarımız’ söyleşisinin konuşmacıları İshak Reyna, Can Kantarcı. 

Frankenstein ya da Modern Prometheus, insanın ulaşabileceği bilginin sınırlarını zorlayan hırslı doğabilimci Victor Frankenstein’ın can verdiği yaratığın yüce hayaller, pişmanlık ve nefretle dolu hikâyesidir.

Mary Shelley’nin çok genç yaşta kaleme aldığı eser iki yüz yıldan daha uzun süredir yaşama, ölüme, doğaya ve bilime dair korkularımızı tarif ediyor.

Kitabın YKY tarafından yeni bir çeviriyle yayımlanması vesilesiyle kitabın çevirmeni 19 Ocak Çarşamba günü saat 18:30’da Loca’da yapılacak etkinlikte Can Kantarcı ve İshak Reyna, eseri farklı boyutlarıyla ele alacaklar.

Frankenstein’ın hikâyesini ateşleyen o meşhur geceden, Frankenstein canavarının Prometheus mitiyle ilişkisinden, romanın kişilerinin Mary Shelley’in hayatıyla bağlantısından, kitabın farklı edisyonları ve çevirilerinden, Frankenstein’ın ilham verdiği sanat yapıtları ve sinema uyarlamalarından söz edecekler.

Etkinlik Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Youtube kanalından eşzamanlı paylaşılacak. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.