İmamoğlu Fırat Tanış’tan özür diledi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nin iktidarı eleştirirken ‘tiyatro yapmasınlar’ ifadesini kullanması, oyuncu Fırat Tanış’ı kızdırdı. Fırat Tanış’ın eleştirilerinin ardından İmamoğlu özür diledi.

İmamoğlu Fırat Tanış’tan özür diledi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da yapımı onaylanmayan projeler için iktidara yönelik olarak “Tiyatro oynamaya kalkmasınlar” dedi. Usta tiyatrocu Fırat Tanış da İmamoğlu’nun bu sözlerine sanatçı tepkisi gösterdi. 

Tiyatro ve dizi oyuncusu Fırat Tanış, Kulüp dizisinde Çelebi rolüyle büyük beğeni topluyor. Ancak bugün gündeme gelişinin nedeni oyunculuğu değil, İBB Başkanı İmamoğlu’na yönelik sert eleştirisiydi. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, iktidarın İstanbul’da metro hattınını yapımını engellediğini söyleyerek “İstanbul’a ihanet eden kim varsa en tepeden en alta kadar deşifre ederiz. Tiyatro oynamaya kalkmasınlar” dedi.

İşte bu sözleri nedeniyle Ekrem İmamoğlu, Fırat Tanış tarafından eleştirildi. Fırat Tanış sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif eden bir yerel yöneticinin bağlı olduğu siyasi iradeden, kültür sanat politikası üretmesini bekliyoruz. Daha çok bekleriz. Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu Fırat Tanış’tan özür diledi

Ekrem İmamoğlu bu eleştiriden sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile özür diledi.

İBB Başkanı o paylaşımında, “Tiyatro sanatçısı @firattanis eleştirisinde haklı. Bugünkü açıklamamda İstanbul’daki hizmetleri engellemeye çalışanların yanlışlarını vurgularken ‘tiyatro yapıyorlar’ dememem gerekirdi. Bu ifadem nedeniyle kırdığım tüm sanatçı dostlarımdan özür dilerim” açıklamasını yaptı. 

 

Zerafeti için teşekkür ederim

Ekrem İmamoğlu’nun özür açıklamasının ardından Fırat Tanış, Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaparak “Zerafeti için kendisine teşekkür ederim.” dedi.

Fırat Tanış paylaşımında şu ifadeleri kullandı:  “Sayın Ekrem İmamoğlu, gün içinde bir düzenbazlığı anlatırken ‘tiyatro’ sözcüğünü kullanmıştı. Eleştirmiştim. Haklı bulduğunu, özür dilediğini yazmış. Zarafeti için kendisine teşekkür ederim.”

 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.