Cem Karaca filmi geliyor

27.03.2022
A+
A-

Türk rock müziğinin kurucularından Cem Karaca’nın hayatı sinemaya aktarılıyor. Cem Karaca’yı Timuçin Esen canlandıracak.

Cem Karaca filmi geliyor… Cem Karaca’nın hayatı film oluyor. 2004 yılında aramızdan ayrılan Anadolu rock türünün kurucularından Cem Karaca, müzik hayatımızda derin iz bırakan isimlerden. 

Şimdi Cem Karaca’nın hayatı biyografik film olarak çekilecek. Filmde Cem Karaca’yı Timuçin Esen canlandıracak. 

Timuçin Esen Cem karaca rolü için hazırlıklara başladı. Usta oyuncu daha önce de sinemada Müslüm Gürses’i canlandırmış ve çok alkış almıştı. Müslüm adlı filmde usta sanatçıyı canlandıran Timuçin Esen, söylediği şarkılar ve mimikleriyle eleştirmenlerden tam puan almayı başarmıştı. 

Cem Karaca’nın hayatının biyografik film olarak sinemaya aktarılacak olması sanat dünyasını heyecanlandırdı. 

Şu sıralar sinemalarda Bergen filmi gösterimde… Arabesk müzik şarkıcısı Bergen’in dikkat çeken hayatının sinemaya aktarılmasından sonra bazı çevrelerde eleştiriler de olmuştu. 70’li yılların usta seslerinden Selçuk Ural, Türk müziğinin usta isimleri Barış Manço ve Cem Karaca gibi isimlerin filminin yapılmamasına dikkat çekerek Bergen filmine eleştiri getirmişti. 

Cem Karaca filmi için henüz detaylı açıklama yapılmadı. Cem Karaca filminde yönetmen ve oyuncu kadrosu ile ilgili detaylı açıklama yapıldığında okurlarımızla paylaşacağız. 

Filmin yapımcısı Mustafa Uslu

Cem Karaca filminin yapımcısı Mustafa Uslu… Ünlü ve başarılı isimlerin hayatlarını sinemaya aktarmasıyla tanınan Mustafa Uslu şimdi Cem Karaca için kolları sıvadı. Naim Süleymanoğlu, Müslüm Gürses, Bergen, Dilber Ay gibi isimlerin hayatlarının filmleri sinema seyircisi tarafından hayli sevildi.

Mustafa Uslu, sinemada seyircinin ilgiyle izleyeceğini düşündüğü Cem Karaca filmi için çalışmalara başladı. Filmin senaryosunu Timuçin Esen yazıyor. Timuçin Esen Cem Karaca rolünü de oynayacak. 

Film hazırlıklarına başlayan Uslu’nun Cem Karaca’nın son eşi İlkim Erkan Karaca ve oğlu Emrah Karaca ile görüşmeler halinde olduğu öğrenildi.

ETİKETLER: ,
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.