Cem Karaca şarkısına Show TV’de sansür

Show TV’de ekrana gelen Çarpışma adlı dizide Cem Karaca’nın ünlü şarkısı Namus Belası’na sansür uygulandı. Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca duruma sert tepki gösterdi.

Cem Karaca şarkısına Show TV’de sansür

Cem Karaca şarkısına Show TV’de sansür uygulanınca, Emrah Karaca “Sizler harbiden gerizekalısınız” sözleriyle tepki gösterdi. Show TV’de yayımlanan “Çarpışma” adlı dizide Cem Karaca’nın “Namus Belası” şarkısına sansür uygulandı. 

“Namus Belası” şarkısı 12 Eylül 1980 askeri yönetim döneminde de yasaklı şarkılar arasındaydı. Ama o dönemki gerekçeler farklıydı. Dönem değişti ve Show TV aynı şarkıyı ekrana getirdi ama sansürleyerek. 

Şarkıdaki şarap sansürlendi 

Yani şarkı yasaklanmadı ama sansürlendi. Namus Belası şarkısı Show TV’de sansürlü olarak ekrana geldi. Nasıl mı? 

Çarpışma dizisinin geçen haftaki bölümünde bir kavga sahnesi vardı. O sırada Cem Karaca’nın meşhur Namus Belası şarkısı çaldı. 

Ancak diziyi izleyenler şarkıdaki tuhaflığı farkettiler. Çünkü Namus Belası şarkısındaki “Yüz bin kere tövbe eder yine şarap içeriz” kısmı duyulmadı. Şarkının bu sözleri sansürlenerek ekrana geldi.

Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca da bu duruma sert sözlerle tepki verdi.

Emrah Karaca’dan sert sözler

Sosyal medyadan, Twitter hesabı üzerinden Emrah Karaca şöyle dedi: “Dizide şarkının sözlerine sansür uygulanmış, sizler harbiden gerizekalısınız.”

Emrah Karaca’nın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımdaki sözleri şöyle: 

“Twitter’dan öğrendiğim kadarı ile Cem Karaca Namus Belası kullanılan bir dizide şarkının sözlerine sansür uygulanmış!!! Sizler harbiden geri zekalasınız!!!

Yıllarca sansürle mücadele ettik demek hala mücadeleye devam!

Bunun hesabını sormak şart oldu…

Hadi bakalım çarpışmaaa.”

Cem Karaca’nın ‘Namus Belası’ şarkısına Show TV sansür uyguladı

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.