Cengiz Sezici cenazesi bugün son yolculuğa uğurlanacak

Sinema ve tiyatro oyuncusu Cengiz Sezici hayatını kaybetti. Ünlü oyuncu için Atlas Sineması’nda veda töreni düzenlendi. Cengiz Sezici’nin cenazesi Adana’da toprağa verilecek.

Cengiz Sezici cenazesi bugün son yolculuğa uğurlanacak

Cengiz Sezici cenazesi bugün son yolculuğa uğurlanacak. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Cengiz Sezici’nin cenazesi bugün toprağa verilecek. 69 yaşında hayatını kaybeden oyuncu için dün Atlas Sineması’nda veda töreni düzenlenmişti. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, Cengiz Sezici’nin ölümüne dair sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Türk tiyatrosunun ve sinemasının acı kaybı. Cengiz Sezici’yi kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun.” demişti.

Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi ile tiyatrocu ve sanatçı dostları da Sezici’nin vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.

Cengiz Sezici Adana’da dünyaya geldi. 1971 yılında tiyatroya başladı. “Selvi Boylum Al Yazmalım”, “Kış Çiçeği” filmlerinin yanı sıra “Ayşecik” ve “Kurtlar Vadisi Pusu” gibi dizilerde rol aldı. 

Cengiz Sezici için Atlas Sineması’nda veda töreni düzenlendi.

Geçtiğimiz gün vefat eden ünlü oyuncu Cengiz Sezici için Atlas Sineması’nda veda töreni düzenlendi. Törende sevenleri ve sanatçı dostları bir araya geldi. Sezici’nin Türk bayrağına sarılı tabutu sahnede yer aldı.

Sevenleri ve arkadaşları Cengiz Sezici’ye dair anılarını paylaştı. Menderes Samancılar, kırk yıla yakın dostluk yaptıklarını belirterek “Onlarca filmde ve dizide çalıştık. Gıpta edilecek derecede iyi bir aktördü. Onunla göz göze bakmak, aynı sahneyi paylaşmak çok muhteşem bir şeydi.” dedi.

Oyuncu Talat Bulut, Cengiz Sezici’nin tiyatro sahnesinde çok güldüğüne dair anısını paylaştı: “O kadar çok gülerdik ki para cezası koymuşlardı. Ay sonu maaşımızı almaya gittiğimizde borçlu çıkardık.”

İstanbul’daki törenin ardından Cengiz Sezici’nin naaşı Adana’ya gönderildi. Cengiz Sezici’nin cenaze namazı Adana’da kılınacak. Cengiz Sezici’nin son yolculuğu bugün ikindi vakti  Kabasakal Mezarlığı’nda sona erecek. 

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.