Cesar Ödül gecesinde çıplak protesto

Fransız sinemasının Oscar’ları olarak kabul edilen Cesar Ödülleri’nde 57 yaşındaki Fransız aktris Corinne Masiero çıplak protestoda bulundu.

Cesar Ödül gecesinde çıplak protesto… Corinne Masiero, Fransa’daki kültür sanat politikasını eleştirmek amacıyla ödül sahnesine önce eşek postuna bürünmüş olarak çıktı. Ardından da postu çıkararak sahnede çırılçıplak kalan ünlü oyuncu Corinne Masiero karın bölgesine ve sırtına yazdığı mesajlarla kamuoyunun dikkatini çekmeyi başardı. 

Fransız sinemasının Oscar’ları olarak kabul edilen Cesar Ödülleri’nde yaşanan protesto tüm dünyanın ilgisini çekti. Ünlü oyuncu Corinne Masiero, Fransa’daki kültür sanat politikalarını protesto etmek için Cesar Ödül gecesinde sahnede soyundu.

57 yaşındaki Fransız aktris Corinne Masiero, sahneye kanlar içindeki bir elbisenin üzerine giydiği eşek kostümüyle geldi. Ardından corona virüs salgını döneminde, devletin kültür sanat politikalarını protesto etmek için törende soyundu.

Masiero’nun karnında “Kültür yok, gelecek yok”, sırtında ise “Bize sanatı geri ver, Jean” (Fransa Başbakanı Jean Castex) yazdığı görüldü.

Sunucu Marina Fois’un şaşkınlığı yüzünden okunurken seyirciler ilk şoku atlattıktan sonra Masiero’yu alkışlamaya başladı. Masiero’nun Fransa Başbakanı Jean Castex’i ve hükümetin corona virüs salgını nedeniyle verdiği kararları protesto ettiği bildirildi.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.