Gülriz Sururi Kadıköy kaldırımlarında

Türk tiyatrosunun unutulmaz isimlerinden Gülriz Sururi, Kadıköy Mural Festivali kapsamında Moda’daki merdivenlere resmedildi.

Gülriz Sururi Kadıköy kaldırımlarında ‘mural’ olarak resmedildi. Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Gülriz Sururi ‘Kaldırım Serçesi’ adlı müzikaldeki rolü nedeniyle ‘Kaldırım Serçesi’ olarak da anılıyor. Kaldırım Serçesi Gülriz Sururi, Kadıköy’de düzenlenen ‘mural festivali’ etkinliklerinde Moda’daki merdivenlere resmedildi. 

Kadıköy Belediyesi’nin tarafından düzenlenen”Mural Festivali’ne” 6 yabancı ve 1 yerli sanatçı katıldı. Sanatçılar, duvarlara, kaldırımlara, merdivenlere hayata dair vermek istedikleri resimleri çiziyorlar. Bu çalışmalardan biri de Gülriz Sururi için yapıldı. Türk tiyatrosunda önemli bir yeri olan Gülriz Sururi’nin anısına Moda’daki merdivenlere mural çalışması yapıldı.

Gülriz Sururi’nin çok bilinen bir resmi mural  çalışma olarak Moda’daki merdivenlere çizildi. Feskivale Fransa’dan katılan Zag & Anje adlı sanatçılar, Moda Caddesi’nde bulunan merdivenlere usta oyuncu Gülriz Sururi’yi resmetti. 

Caferağa, Rasimpaşa, Göztepe, Koşuyolu mahallelerinde farklı sanatçıların çalışmalarıyla renklenen festival 14 Eylül’e kadar sürecek.

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.