Churails Pakistan’ı karıştırdı

11.11.2020
A+
A-

Feminist dizi Churails Pakistan’ı karıştırdı. Dört kadının başrolde oynadığı film muhafazakar Pakistan’da büyük bir tartışma yarattı.

Churails Pakistan’ı karıştırdıChurails (Cadılar) adlı dizi Pakistan’ı karıştırdı. Muhafazakar bir ülke olan Pakistan’da kocaları tarafından aldatılan kadınları konu alan feminist dizi büyük tartışma yarattı. Churails (Cadılar) adlı dizinin senaryosu eşcinsel ilişkiler, cinsellik, erkek egemen düzen ve kadınlara yönelik güzellik standartlarına odaklanıyor. 

Churails adlı dizi Karaçi’de çekiliyor ve Hindistan merkezli online platform Zee5 tarafından yayımlanıyor. Dizi, eşini aldatan erkekleri yakalamak için burka mağazası görünümünde gizli bir dedektiflik bürosu işleten 4 kadını başrole taşıyor.

Ülkede genelde bu tür içerikler sansürleniyor. Dizinin oyuncularından Mehar Bano, “Senaryoyu ilk okuduğumda ‘Bunu yapabilir miyim” diye düşündüm” dedi. Dizide ailesinin yasaklaması nedeniyle çok sevdiği boks sporundan uzak kalan Zübeyde isimli genç bir kadını canlandıran Bano, “Böyle bir şeyin büyük tepki yaratacağını biliyorduk” diye konuştu. Senaristlerden Asım Abbasi de, “Televizyonlarda, dijital platformlarda ya da sinemalarda bu kadınları hiç göremiyoruz ama var olduklarını biliyorum” dedi.

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.