Çıplak ayak bale yapan Afrikalı çocuğa Amerika’dan burs

18.08.2020
A+
A-

Bu yaz sanat dünyasında en çok konuşulan konulardan biri Afrikalı bir çocuğun çıplak ayakla yağmur altında yaptığı bale gösterisiydi. Viral olarak hızla yayılan video sonunda 11 yaşındaki Nijeryalı çocuğa ABD’nin en prestijli bale tiyatrosundan burs verileceği duyuruldu.

Çıplak ayak bale yapan Afrikalı çocuğa Amerika’dan burs geldi. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada hızla yayılan bir video vardı. 11 yaşındaki Nijeryalı Anthony Mmesoma Madu, yağmurda çıplak ayakla bale yapıyordu.

Video milyonlarca kişi tarafından izlendi. Yeteneğiyle dikkat çeken Anthony Mmesoma Madu New York’un prestijli Amerikan Bale Tiyatrosu’ndan (American Ballet Theatre) burs kazandı. 

Madu, Nijerya Lagos’ta yaşıyor. Sosyal medyadaki videodan etkilenenler arasında Viola Davis ve Cynthia Erivo gibi ünlüler de vardı. Madu’nun dansa olan bağlılığı ve yağmurda ayakkabısız halde muhteşem hareketler yapma becerisi izleyenleri büyüledi.

O videonun gördüğü ilgi sayesinde bale tutkunu Madu, 2021’de eğitim için ABD’ye seyahat etmeye hazırlanıyor. Bale, doğru ayakkabılarla uygun bir ortamda bile zordur, ancak Madu viral olan videoda güzel bir pirueti her zaman, her yerde çekebileceğini gösteriyor.

Videoda Nijeryalı çocuk çıplak ayaklı, şortlu ve atletli olarak görülüyor. Madu videoda ustaca dans ediyor, dönüyor, sıçrıyor…

Dans ederken dünyanın tepesinde gibiyim

11 yaşındaki Madu bale tutkusunu şu sözlerle anlatıyor: “Bale benim hayatım. Dans ederken sanki dünyanın tepesindeymişim gibi hissediyorum. Annem beni ne zaman bir işe gönderse, gitmeden önce bale dansı yapıyorum ve bu beni çok çok mutlu ediyor. Baleyi çok seviyorum.”

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.