Çukurova Kitap Fuarı 14’üncü kez kapılarını açtı

20.02.2022
A+
A-

Çukurova Kitap Fuarı iki yıllık aradan sonra yeniden kapılarını açtı. Dokuz gün açık kalacak fuarda Fatma Girik de etkinliklerle anılacak.

Çukurova Kitap Fuarı 14’üncü kez kapılarını açtı. Pandemi nedeniyle kapalı kalan kitap fuarları yeniden kapılarını açıyor. Tüyap tarafından düzenlenen 14. Çukurova Kitap Fuarı açılışı ile kitap dünyasına umut verdi. 

Çukorava Kitap Fuarı iki yıl sonra yeniden kitap dünyasını bir araya getiriyor. Tüyap Adana Fuarcılık tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği ile düzenlenen Çukurova 14. Kitap Fuarı, Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. Fuar, 27 Şubat’a kadar devam edecek.

Dokuz Gün boyu çeşitli etkinliklerle kitap dünyasını bir araya getirecek olan Çukurova Kitap Fuarı’nın resimi açılışı yapıldı. Tüyap Adana Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü açılışta yaptığı konuşmada “Fuarımızı on dördüncü kez kitapseverlerin beğenisine sunuyoruz. Hem okurlarımızla hem de yazarlarımızla yeniden buluştuğumuz için mutluyuz. Bugün kapılarını açtığımız Çukurova Kitap Fuarı birçok kültür etkinliği ve imza günüyle birlikte bölgenin kültürel gelişimi için önemli bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda iki yıllık bir aradan sonra Tüyap kitap fuarlarının bu yılki başlangıcı olan fuarımız için tüm hazırlıklarımızı coşku ile yaptık. Kitap fuarlarımızı özleyen ziyaretçilerimizin beklentilerini üst düzeyde karşılayacağımıza inanıyorum.” dedi. 

Fatma Girik etkinliklerle anılacak

Okurlar, ilgiyle takip ettikleri yazarlarla buluşmak için gün sayıyordu. Çukurova 14. Kitap Fuarı’nda kitapseverler, kitap fuarlarının simgesi haline gelen söyleşi, panel gibi kültür etkinlikleri ve sabırsızlıkla bekledikleri imza günlerinde yazar ve çizerlerle buluşacak. Şükrü Erbaş’tan Zafer Algöz’e, Varol Yaşaroğlu’ndan Ataol Behramoğlu’na kadar birçok usta isim fuarda sevenleriyle beraber olacak. Söyleşiler ve şiir dinletileriyle beraber ziyaretçiler unutulmaz bir fuar deneyimi yaşayacak. Aynı zamanda yakın zamanda yitirdiğimiz yazar Salih Bolat ve oyuncu Fatma Girik için düzenlenecek etkinliklerle usta sanatçılar için son görev yerine getirilecek.

Yüzlerce yayınevi, binlerce ziyaretçi

Çukurova 14. Kitap Fuarı’nda 300’e yakın yayınevi binlerce ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Ayrıca 55 kültür etkinliği ve 250’nin üzerinde imza günü ile bu yıl da Çukurova Kitap Fuarı, bölgenin en büyük kitap fuarı olmasından aldığı güçle unutulmaz buluşmalara imza atacak. Fuar, sadece Adana’dan değil, Çukurova bölgesinden de önemli ziyaretçiler ağırlayacak.

Çukurova Kitap Fuarı ziyaret saatleri

Ziyaretçiler ve katılımcılar dokuz gün boyunca fuar heyecanını yaşayacak. Çukurova 14. Kitap Fuarı 19-26 Şubat 2022 tarihlerinde 10.00 – 20.00 saatlerinde, son gün olan 27 Şubat 2022 tarihinde ise 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuarda kitaplar, süreli yayınlar, gazete ve dergi yayıncılığında faaliyet gösteren katılımcılar, medya kuruluşları ve yayın faaliyetinde bulunan önemli sivil toplum kuruluşları ürünlerini sergileyerek, ziyaretçilerle bir araya gelecekler.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.