Dalai Lama müzik albümü çıkarıyor

Budist lider Dalai Lama, 5 yıllık çalışmasının ürünü olan bir müzik albümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Inner World adlı albüm Dalai Lama’nın doğum gününde piyasada olacak.

Dalai Lama müzik albümü çıkarıyor. Budist ruhani lider Dalai Lama ile ilgili dikkat çekici bir haber geldi. Dalai Lama müzik albümü ile dünya gündemine geliyor.

Dalai Lama albümünün adı Inner World. Budist lider Dalai Lama’nın müzik albümü doğum gününde raflarda olacak. 85’inci doğum günü 6 Temmuz 2020. Bu tarih albümün satış günü olarak belirlendi. 

Ruhani bir liderin albümünde neler olur? Elbette kendi temsil ettiği inanca dair eserler… Mantralar ve Budist ritüelleri, dualar yer alacak albümde.

Tibetli ruhani lider Dalai Lama 6 Temmuz’daki doğum gününü bu müzik albümüyle kutlayacak. Dalai Lama, Budizm’in ‘ikonik’ denecek tanınmış temsilcisi. Albümünün adı Inner World (İç Dünya). 

Inner World adlı albümde 11 eser yer alacak. Dalai Lama Inner World albümü 5 yılda tamamlandı. 

Dalai Lama, albümü hakkında yaptığı açıklamada, müziğin daha fazla insana ulaşma potansiyeli olduğunu söyleyerek, “Hayatımın amacı elimden geldiğince hizmet etmektir. Müzik, benim insanlara yapamayacağım şekilde yardımcı olabilir” dedi.

Albümdeki şarkı listesi şöyle:

1. One Of My Favorite Prayers

2. The Buddha

3. Compassion

4. Courage

5. Ama La ft. Anoushka Shankar

6. Healing

7. Wisdom

8. Purification

9. Protection

10. Children

11. Humanity

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.