Sanatçıyla fotoğraf çekimi ve kulis ziyareti yasak

Pandemi sonrası yeni dönemde sanatçıların hayranları ile fotoğraf çektirmesine yasak geldi. Kulis ziyaretleri ve hediye gönderilmesi de bu yasaklar listesinde yer alıyor.

Sanatçıyla fotoğraf çekimi ve kulis ziyareti yasak

Sanatçıyla fotoğraf çekimi ve kulis ziyareti yasak. Sağlık Bakanlığı’nca güncellenen Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi yayınlandı. Buna göre konserlerde sanatçılarla hayranların kucaklaşması, yan yana fotoğraf çektirmesi yasaklar kapsamında yer aldı. Kulis ziyareti de bu kapsam içinde…

Konserlerde alınacak corona virüs önlemlerinin detayları belli oldu. Bakanlığın yayınladığı rehbere göre konser ve kültür sanat organizasyonlarında dikkat çekici tedbirler var. 

Sosyal mesafenin korunmasının mümkün olmadığı açık hava konserlerinde ayakta dinleyici alınmayacak. Kulislere ziyaretçi giremeyecek, hediye kabul edilmeyecek.

Kuliste yüksek sesle konuşulamayacak ve hayranlarla fotoğraf çekilemeyecek.

Açık hava konserlerinin biletleri olabildiğince online ortamda satılacak. Online biletlerin konser girişlerinde teması engellemeye yönelik barkod veya karekodlu olacak.

Bilet iptal taleplerinin tamamı değerlendirilecek. İptallerin online ortamda kabul edilmesine önem verilecek.

Katılımcı sayısı dikkate alınarak, giriş çıkışlarda yığılmanın önüne geçmek için kapı sayısının yeterli olması planlanacak. Giriş ve çıkışlarda kişilerin birbirleriyle sosyal mesafe korunacak şekilde düzenlenmesi gerekecek. 

Bilet alımı sırasında gişe önünde şeritlerle tek kişilik sıralar oluşturulup, her sıra arasına da en az 1 metre mesafe koyulacak.

Konserlerde, kulise ziyaretçi ya da hediye kabul edilmeyecek, zorunlu haller dışında sanatçı ve görevlilerin maske takması sağlanacak.

Katılımcılar/izleyicilerin sanatçıyla fotoğraf çektirmeleri yasaklanacak, bu durum bilet satışı esnasında ilan edilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.