Dekoltesi nedeniyle müzeye alınmadı

14.09.2020
A+
A-

Göğüs dekoltesi nedeniyle genç kadın müzeye alınmayınca sosyal medyada kıyamet koptu. Müze yönetimi özür dilemek zorunda kaldı.

Dekoltesi nedeniyle müzeye alınmadı. Bugün sizlerle önce türbanlı piyanist Büşra Kayıkçı’nın İstanbul Caz Festivali kapanış konseri haberini paylaştık. Şimdi de dekoltesi nedeniyle müzeye alınmayan bir kadınla ilgili haberi iletiyoruz. 

Skandal olay Fransa’da yaşandı. Fransa’nın dünyaca ünlü Orsay Müzesi’ni ziyaret etmek isteyin 22 yaşındaki Jeanne adlı kadın, kıyafetinden dolayı içeri alınmadığını sosyal medyadan paylaştı. 

Genç kadının sosyal medyadan yaptığı paylaşım hızla yayıldı.

Genç kadın kıyafetindeki dekoltesi nedeniyle müzeye alınmadı. Jeanne isimli kadının ‘isyanı’ sosyal medyada hızla yayıldı. Bunun ardından da Orsay Müzesi bir açıklama yaparak özür dilemek zorunda kaldı. 

Orsay Müzesi Fransa’nın başkenti Paris’te bulunuyor. Sosyal medyanın gündemine oturan skandal olay Daily Star gazetesinde de haber oldu. Haberden anlaşıldığına göre Jeanne isimli 22 yaşındaki bir kadın, arkadaşıyla birlikte müzeyi ziyaret etmek istedi.

İki arkadaş biletlerini alıp girişe doğru ilerledi. Ancak Jeanne güvenlik tarafından durduruldu. Genç kadının iddiasına göre güvenlik ekibi kıyafetindeki göğüs dekoltesini uygunsuz buldu. Genç kadın kıyafetindeki dekoltesi nedeniyle müzeye alınmadı. 

Müzeye girebilmesi için üzerine ceket giymesi söylendi. Jeanne, ceketini giydikten sonra müzeyi gezebildi. 

Jeanne’nin sosyal medyadaki paylaşımı hızla yayıldı. Müze yönetimi de açıklama yapmak zorunda kaldı. Müze yetkilileri yaşananlardan haberdar olmadıklarını belirterek genç kadından özür dilediklerini duyurdu.

Müze yetkilileri özür dilemek zorunda kaldı.

Normal bir elbiseydi 

Yaşadıklarını sosyal medyada paylaşan genç kadın, “Girişte durdurulunca herkes bariz bir şekilde göğüslerime bakıyordu. Beni görünüşümle yargılayan insanlarla karşı karşıya kaldım. Bütün yaz giydiğim normal bir elbiseydi. Ben sadece bir beden ya da göğüslerimden ibaret değilim” ifadelerini kullandı.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.