Depremzedeler için Bir Kira Bir Yuva kampanyasına sanatçılardan destek

23.02.2023
A+
A-

İzmir Büyükşehir Belediyesi depremzedeler için Bir Kira Bir Yuva destek kampanyası başlattı. Kampanya için Halk TV’den canlı yayın yapıldı. Canlı yayına siyasiler, sanatçılar, yurttaşlar bağlanarak desteklerini açıkladılar.

Depremzedeler için Bir Kira Bir Yuva kampanyasına sanatçılardan destek

Depremzedeler için Bir Kira Bir Yuva kampanyasına sanatçılardan destek geldi. Kahramanmaraş merkezli oluşan ve onur ili etkileyen depremin ardından yurttaşlar için yardım kampanyaları devam ediyor.

Depremzedelerin barınma sorununa çare bulabilmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Bir Kira Bir Yuva’ya sanatçılardan büyük destek geldi.

Kampanya nedeniyle Halk TV’de ‘Bir Kira Bir Yuva Özel’ programı düzenledi.

Bir Kira Bir Yuva kampanyasına sanat, spor, edebiyat ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı. İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen kampanya gecesi sanatçı Cem Adrian’ın “Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım” adlı türküyü seslendirmesiyle başladı.

Bir Kira Bir Yuva kampanyası aralarında Metin Uca, Hayko Cepkin, Okan Bayülgen, Şenay Gürler, Nejat Yavaşoğulları, Burhan Şeşen’in de olduğu birçok sanatçı ve müzisyenin yanısıra, gazeteci, yazar ve gönüllülerin koordinasyonu ile gerçekleştirildi.  Bağışların aktarıldığı programda kızı Eylem Şafak Aydın’ı depremde enkaz altında yitiren sanatçı Orhan Aydın da yer aldı.

Orhan Aydın, “Kalbimde cam kırıklarıyla geldim. Bu akşam sadece kendi çocuğum için değil, bütün çocuklar için, dayanışma için geldim buraya. Biliyorum ki başaracağız” dedi.

Gecede pek çok sanatçı “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına maddi destekte bulundu.

Bağışta bulunan isimlerden usta sanatçılar Metin Akpınar ve Zülfü Livaneli 500’er bin TL bağışlarken; şarkıcı Erol Evgin 50 bin TL, oyuncu Pınar Deniz 100 bin TL, şarkıcı Hakan Altun 5 ailenin bir yıllık kira bedelini, şarkıcı Gülşen 12 kira bedeli olan 120 bin TL’yi, şarkıcı Yıldız Tilbe 10 ailenin kira bedelini karşılamak istediklerini canlı yayında paylaştılar. Sanatçı İlyas Salman ise emekli maaşıyla kampanyaya destek olmak istediğini aktardı.

Programa ABD’den katılan oyuncu Meltem Cumbul, ABD’de gerçekleştirilen destek konserinde 40 bin dolar gelir elde edildiğini söylerken, şarkıcı Sıla ileri bir tarihte İzmir’de yapacağı konserinin tüm gelirini bu kampanyaya bağışlayacağını duyurdu.

 

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.