İlahiyatçı İhsan Eliaçık kitabına yasak getirildi

23.02.2023
A+
A-

İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık’ın kitabına yasak getirildi. “Yaşayan Kur’an Türkçe Meal-Tefsir” adlı eserine ilişkin basım dağıtım yasağı ve toplatma kararı verildi.

İlahiyatçı İhsan Eliaçık kitabına yasak getirildi. İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, Türkiye’deki resmi dini öğretilere karşı uyarı, öneri ve eleştirileri ile tanınıyor. İhsan Eliaçık‘ın “Yaşayan Kur’an Türkçe Meal-Tefsir” adlı eserine ilişkin basım dağıtım yasağı ve toplatma kararı verildi.

İhsan Eliaçık, Gezi eylemleri döneminde ‘Yeryüzü Sofraları’ ile tanınan, Antikapitalist Müslümanlar oluşumunun kurucusu olarak da öne çıkmıştı. İhsan Eliaçık, ‘Yaşayan Kur’an: Türkçe Meal-Tefsir’ isimli eserine basım dağıtım yasağı geldiğini ve kitaba ilişkin toplatma kararı verildiğini sosyal medyadan duyurdu.

Kararın sakıncalı unsurlar sebebiyle alındığını söyleyen ve belgesini paylaşan Eliaçık, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi:

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.