Doğaya dönüş için bir kitap Alaca

Doğaya dönüş için bir kitap Alaca

Doğaya dönüş için bir kitap Alaca. Yücel Sönmez ve Bahar Gökten, son yıllarda şehir hayatının boğucu ve sağlıksız ortamından çıkış yolu arayanlar için bir rehber niteliğinde kitap hazırladılar. Sönmez ve Göktan, Alaca adlı kitapla havayı. toprağı, suyu yani doğayı özleyenlere rehberlik ediyorlar.

Şehir hayatının temposundan yorulan metropol insanının 21. yüzyılda aradığı en büyük çıkış yolu; doğaya dönüş. Her geçen gün şehir hayatından toprağa dönen insanların hikayeleri artarken; Yücel Sönmez ve Bahar Gökten, ‘Alaca’ adını verdikleri kitapla hayatın özünün sadeliğiyle toprağı, havayı, suyu kısaca tüm doğayı anlatan bir rehber ortaya koyuyor. 

Yücel Sönmez ve Bahar Gökten’in kalemiyle okuyucuyla buluşan Alaca, adım adım doğaya dönüşün hikayesi. Sönmez ve Gökten, şehir hayatıyla ve bu hayatın getirdiklerini sorgulamaya başlayanlara, konuyu 360 derece ele alan ve her bir adımda okuyucuya yön gösteren bir rehber hazırladı.

Gönlünü doğaya kaptıranlara rehber

“İstediğimiz her şeye hızlıca ulaşabilmek ve sahip olmak için çaba harcadığımız şeylerden çabucak sıkılmak, şehir hayatının bize ister istemez kabul ettirdiği bir olguya dönüştü. Bizler de doğrusunun bu olduğunu düşünüp, keşmekeşin bizi düşürdüğü durumlara boyun eğmeyi öğrendik. Ama aslında doğrunun bu olmadığının farkına varıp ona göre hareket etmek için hiç de geç değil” diyerek kitabın hayata geçmesine neden olan felsefeyi anlatan Yücel Sönmez, kitabın rehber olduğu kadar da ilham verici olduğunu söylüyor. Bahar Gökten, “Gönlünü doğaya kaptırmış insanlara yol göstereceğini düşünüyoruz” diyerek kitaptaki doğayla iç içe yaşamayı kafasına koymuş okuyucunun bu kararı neden verdiğinden, nerede yaşayacağına, hangi bitkilerle ekim yapacağına, hangi mevsimde neler ekebileceğine kadar pek çok bilgiyi doğruluyor.

Alaca, şehir hayatının neden sorgulanmaya başladığını, doğaya dönen insanın maddi ihtiyacını, yer seçimlerini, hangi eşyalara ihtiyacı olduğunu, ekolojik dengeyi bozmadan toprak ve doğada yapılabilecek üretim çalışmalarını akıcı bir dille anlatıyor.

ALACA – Adım adım doğaya dönüşün hikayesi

Künye

Yazar: Yücel Sönmez – Bahar Gökten

Yayın koordinatörü : Tiraje Erginer Önder

Yayına Hazırlayan: Coşkun Şen

Yayınevi: Hürriyet Kitap

Türü: Kişisel Gelişim

Basım Tarihi: Ağustos 2018

Basım Bilgisi: 1. basım

Sayfa Sayısı: 235 sayfa

Kitap Boyutları: 13,5 x 21 cm

Etiket Fiyatı: 34 TL

Çıkış tarihi: Ağustos 2018

 

Editör: PELİN ÇİTE

Reklam
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@yavuzrencberler.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.