Dua Lipa Levitating şarkısı nedeniyle mahkemelik oldu

İngiliz şarkıcı Dua Lipa’nın dinlenme rekoru kıran şarkısı Levitating ‘çalıntı’ mı? İddia eski bir müzik gurubundan geldi ve konu mahkemeye taşındı.

Dua Lipa Levitating şarkısı nedeniyle mahkemelik oldu

Dua Lipa Levitating şarkısı nedeniyle mahkemelik oldu. Ünlü İngiliz şarkıcı Dua Lipa, dinlenme rekoru kıran şarkısı Levitating nedeniyle adliye koridorlarına düştü. 

Dua Lipa Levitating şarkısı ile geçtiğimiz yıllarda büyük sükse yaparak, alanında güçlü bir çıkış yakalamıştı. Spotifiy’de Levitating 446 milyon kişi tarafından dinlenerek rekor kırılmıştı. 

Dua Lipa şimdi Levitating şarkısı nedeniyle Artikal Sound System adlı müzik grubu dava edildi. Grup, şarkının kendi eserlerinden alındığını öne sürdü.

Artikal Sound System grubu, Dua Lipa’nın Levitating şarkısının, kendilerinin 2017’de yayınladıkları Live Your Life’a çok benzediğini iddia ederek mahkemeye gitti. Los Angeles Federal Mahkemesi’ne başvurarak şikayette bulunan grup, Levitating şarkısının orijinal olmadığını ve intihale maruz kaldıklarını iddia etti.

2012’de kurulan grup, ünlü şarkıcı dışında, Lipa’nın şirketi Warner Record’u da sanık olarak seçti. Grup zararlarına ek olarak Levitating şarkısından da kâr talep etti.

ETİKETLER: ,
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.