Dümbüllü’nün kavuğu kimin olacak

07.05.2020
A+
A-

Türk tiyatrosunun güldürü geleneğinin nişanesi sayılan İsmail Hakkı Dümbüllü’nün ünlü kavuğu Rasim Öztekin’den sonra kimin olacak? Rasim Öztekin “Online değil, geleneklere uygun olarak sahnede teslim edeceğim” dedi.

Dümbüllü’nün kavuğu kimin olacak? Türk tiyatrosunun simgelerinden olan “Dümbüllü’nün kavuğu” ünlü oyuncu Rasim Öztekin’de duruyor uzun senelerdir. Geleneksel olarak ‘komik’ rollerin oyuncularına teslim edilen kavuk, Rasim Öztekin’den sonra kime geçecek? 

Usta oyuncu Ferhan Şensoy’dan Rasim Öztekin’e geçen Dümbüllü’nün kavuğunun yeni ’emanetçisi’ kim olacak? Rasim Öztekin geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili birkaç şey söyledi ama isim açıklamadı. 

Koronalı günlerde Rasim Öztekin, kavuğu online teslim etmek istemediğini söyledi. Törenli teslim edeceğini belirten Öztekin, “Online tören istemiyorum, geleneklerimize uygun olarak sahnede teslim edeceğim.” dedi. 

İsmail Hakkı Dümbüllü’nün ünlü kavuğu Türk tiyatrosunun güldürü geleneğinin nişanesi sayılıyor. Rasim Öztekin, “Kavuğu aldığımda bende çok kalmasını istemiyordum. ‘Ne kadar çok el değiştirirse motivasyon olur’ diye düşündüm. Bu sene devredecektim, corona virüs izin vermedi. Şu virüs bir geçsin devredeceğim. Online kavuk töreni yapmak istemiyorum. Kavuk bir geleneksel adetimiz simgesi onu online değil sahnede teslim etmek istiyorum.” diye konuştu. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.