Tiyatro Kooperatifi kriz için önerilerini bakanlığa sundu

Tiyatro Kooperatifi kriz için önerilerini bakanlığa sundu. Tiyatro Kooperatifi, COVID-19 salgının özel tiyatro sektöründe yarattığı büyük hasarı onarabilmek için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştü. 

Tiyatro Kooperatifi, özel tiyatroları temsilen Haziran 2019’da kuruldu. Özel tiyatroların hakları, yasal statüleri ve finansal var oluşlarını güçlendirmek amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Tiyatro Kooperatifi, COVID-19 salgının özel tiyatro sektöründe yarattığı büyük hasarı onarabilmek için önerilerini Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a sundu. 

Tiyatro Kooperatifi ilk olarak, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kabulüyle “COVID-19 Salgını Sebebiyle Hazırlanacak Acil Önlem ve Destek Paketi” konulu toplantıya katıldı. Salgın süresince Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm özel tiyatrolar için çalışmalarını sürdüren kooperatif; tiyatro sektörünün bu süreci en az hasarla atlatabilmesi için toplantılar gerçekleştirmeye, araştırmalar yapmaya ve çözüm önerileri sunmaya devam ediyor.

Yönetim kurulu başkanlığını Iraz Yöntem’in, başkan yardımcılığını Yeşim Özsoy’un üstlendiği; yönetim kurulunu Ersin Umut Güler, Mert Fırat ve Muharrem Uğurlu’nun oluşturduğu Tiyatro Kooperatifi tüm özel tiyatrolarla birlikte, sunduğu öneriler doğrultusunda bakanlık tarafından hazırlanan destek paketiyle ilgili detayların önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılmasını bekliyor.

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.