Edebiyattan Sahneye tiyatro sahnesi çevirim içi yayında

09.01.2021
A+
A-

Edebiyatımızın ünlü eserleri tek kişilik oyunlar halinde sahneleniyor. Sarıyer Belediyesi’nin kültür hizmeti olarak sunduğu oyunlar pandamı döneminde dijital olarak seyirciye ulaşıyor.

Edebiyattan Sahneye başlığıyla tiyatroya uyarlanan ünlü yazarların, ünlü eserlerin oyunları Sarıyer Belediyesi’nin kültür hizmeti olarak çevirim içi yayında…

Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Sait Faik Abasıyanık, Sabahattin Ali, Uğur Mumcu, Oktay Akbal, Aziz Nesin’in kısa öyküleri tek kişilik performanslarla izleyicisiyle buluşuyor. Oyunlar, dijital platformda yayımlanmaya başladı.

Sarıyer Belediye Tiyatrosu, korona virüsü salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uygun gerçekleştirdiği “Edebiyattan Sahneye” adlı bir projesinde sergilenen oyunları Sarıyer TV Youtube kanalında yayınlamaya başladı.

Proje kapsamında oyunlaştırılarak sahneye alınan Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Sait Faik Abasıyanık, Sabahattin Ali, Uğur Mumcu, Oktay Akbal, Aziz Nesin’in kısa öyküleri Haydar Aliyev Parkı’nda aynı alanda 7 farklı sahnede, 7 farklı oyuncu ile sahnelendi. Seyirciler oyunları sosyal mesafeli ve maskeli bir şekilde izledi.

Edebiyattan Sahneye oyunlarının tümüne ulaşmak için BURAYI TIKLAYIN…

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.