Edirne’de anlatımlı piyano resitali

Edirne’de üniversite öğrencisi piyanist Mehmet Fatih Turan ve müzikolog Nilgün İşcan konser serisi devam ediyor.

Edirne’de anlatımlı piyano resitali

Edirne’de anlatımlı piyano resitali düzenlenecek. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı son sınıf öğrencisi Mehmet Fatih Turan ve müzikolog Nilgün İşcan, müzik severlere farklı bir dinleti deneyimi sunuyor.

İstanbul, Edirne ve çevre illerde 2016 yılından beri ‘anlatımlı modern müzik’ konser serileri düzenleyen Mehmet Fatih Turan ve Nilgün İşcan, 8 Mayıs 2019 Çarşamba saat 19.30’da sahnede olacaklar. ‘Metonia’ başlıklı konser Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi müzikolog Nilgün İşcan ve Mehmet Fatih Turan, piyano resitallerine devam ediyorlar.

İkili, İstanbul, Edirne ve çevre illerinde modern müziği tanıtmak amacıyla 2016 yılında başladıkları müzik yolculuklarını sürdürüyor.

Konserlerde Iannis Xenakis, Morton Feldman,  Arvo Part, L. A. Prigozhin, Karlheinz Stockhausen, Pierre Boulez gibi önemli modern klasik müzik bestecilerinin çeşitli eserleri icra ediliyor.

Anlatımlı tematik modern müzik resitali 8 Mayıs 2019 tarihinde

Sadece bu eserler değil, genç piyanist Mehmet Fatih Turan’ın modern stilde bestelediği kendi besteleri de müzik severlerle buluşuyor.

Mehmet Fatih Turan, konserleriyle ilgili şunları söyledi: “Öğretim görevlimiz sayın Nilgün İşcan ile vermiş olduğum anlatımlı modern müzik konserlerine devam ediyoruz. Verdiğimiz bu eğitici konser dizisinde yaptığımız prömiyerler sayesinde hem Edirne’yi tanıtarak, şehrimizi sanat alanında da öne çıkarmak istiyoruz.”

Konser tarihi: 8 Mayıs 2019 Saat 19.30
Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.