Edirne’de her durakta kütüphane

Edirne’de duraklar dijital kütüphaneye dönüştürüldü. Örnek uygulamaya göre vatandaşlar duraklardaki karekodları akıllı telefonları ile okutarak kitaplara ulaşabiliyorlar.

Edirne’de her durakta kütüphane

Edirne’de her durakta kütüphane projesi uygulamaya geçti. Edirne ve ilçelerindeki 256 köyde uygulanan projeye göre, duraklar kütüphaneye dönüştürüldü. 

Bu dönüşüm fiziki kütüphane olarak değil, dijital teknolojiden faydalanılarak yapıldı. Duraktaki karekod üzerinden cep telefonları ile kütüphaneye ulaşılıyor. 

“Her Köye Bir Durak, Her Durağa Bir Kütüphane” projesi kapsamında hayata geçirilen sistem, durakta bekleyenlere kitap okuma olanağı sağlıyor. 

Edirne’deki örnek uygulama ile kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi ve boş zamanın faydalı hale dönüştürülmesi amaçlanıyor. Duraklardaki karekod akıllı cep telefonu ve tablet ile okutularak kitaplara ulaşılıyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.