Elif Şafak Booker Prize ödülü aday listesinde

Edebiyat dünyasının prestijli ödüllerinden olan Booker Prize, bu yıl Elif Şafak’ın On Dakika Otuz Sekiz Saniye adlı romanını adaylar arasına aldı. 13 aday arasında yer alan roman ödülü alabilecek mi?

Elif Şafak Booker Prize ödülü aday listesinde… Prestijli edebiyat ödülü Booker Prize’ın bu seneki aday listesi açıklandı. Booker Prize’a sadece Sadece Birleşik Krallık veya İrlanda’da yayınlanan kitapların aday olabiliyor. Ödül uzun yıllar Man Booker adı ile ifade ediliyordu. Bu yıl ile birlikte Booker Prize ismi ile anılmaya başlandı. 

Bu yılki Booker Prize aday listesinde yer alan on üç isim arasında Elif Şafak da bulunuyor. 

1969 senesinden beri dağıtılan Man Booker ödülleri bu yıl Booker Prize adı ile anılıyor. Elif Şafak, edebiyat dünyasının en saygın ödüllerinden biri olan Booker Prize’ın aday listesinde yer aldı. 

Booker Prize’ın 13 kitaplık aday listesine Elif Şafak son romanı On Dakika Otuz Sekiz Saniye romanı ile girdi. Roman, Doğan Yayınları’ndan çıkmıştı.

On Dakika Otuz Sekiz Saniye romanı Mayıs ayında okurlarla buluşmuştu. Romanın baş kahramanı Tekila Leyla üzerinden bir yandan bir kadın hikayesi anlatılıyor, diğer yandan da İstanbul sokaklarına ve Türkiye’nin yakın tarihine farklı bir bakış sunuluyor. 

Elif Şafak geçtiğimiz yıl Booker Prize’ın jüri koltuğunda olan isimlerdendi. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.