Erdem Topuz ödüle doymuyor

30.05.2019
A+
A-

Oblomov oyunu bu sezon ilk kez tiyatro seyircisi ile buluştu. Oyunu sahneye koyan ve aynı zamanda rol alan Erdem Topuz.

Erdem Topuz ödüle doymuyor

Erdem Topuz ödüle doymuyor. Tiyatro sahnesinde performansıyla büyük beğeni toplayan Erdem Topuz, ödül üstüne ödül alıyor. 

Erdem Topuz, 2015 yılında Uluslararası Anton Çehov Tiyatro Festivali’nde ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ isimli eseri ‘En İyi Yorumlayan’ tiyatrocu seçildi.

Yurt dışından Türkiye’ye tiyatro alanında kıymetli bir ödülü getiren Erdem Topuz, bu kez ‘OBLOMOV’ isimli oyun ile ödüllendirildi.

Erdem Topuz, “OBLOMOV” oyunu ile Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri’nde Küçük Salon En İyi Erkek Oyuncu seçildi. Erdem Topuz’a ödülü tiyatronun duayen ismi Suna Keskin tarafından verildi. 

İlk sezonda gelen ödül

İvan Gonçarov’un ölümsüz Rus klasiği ‘Oblomov’ romanı tiyatroya yine aynı adla aktarıldı. Oblomov adlı oyunun ilk sezonu… Erdem Topuz, Oblomov’u oyunlaştırdı ve rejisini yaptı. Eser, Dionysos Tiyatro ile sahnede seyirciyle buluştu.

Oblomov’da Erdem Topuz, Işık Tolgay, Eraslan Sağlam, Anıl Doğan Albayrak ve Arzu Suriçi Kireççi sahnede oyuncu olarak yer aldı. Sezonda büyük ilgi gören oyun, ilk ödülünü aldı. 

Oyunculuğun yanı sıra rock müzik şarkıcılığı ve söz yazarlığı ile de tanıdığımız Erdem Topuz, Dionysos Tiyatro ekibi ile birlikte Oblomov yorumunda, aydın sınıfı hicveden romanların en iyi örneklerinden birini sergiliyor. Günümüzde bir varoluş trajedisi, bilinçli tembellik hali olarak adlandırılan oblomovluk sorununun isim kaynağı olan Rus edebiyatının baş yapıtlarından Oblomov, sosyal yaşama döndürülmeye çalışılan bir genç soylunun yaşamını anlatıyor, birey ve toplum mekanizmasını sorguluyor.

Dionysos Tiyatro, Bir Delinin Hatıra Defteri’nden sonra ikinci oyun olarak Oblomov ile perde açmıştı. 

Sezonun üçüncü oyunu olan Salaklar Sofrası’nda, oyun sırasında sergilenen sanat eserlerinin satışa çıkmasıyla adından söz ettiren Dionysos Tiyatro, Erdem Topuz’un sahne performansıyla tiyatro sezonunda 3 oyununun 2’sine ödül almış oldu.

ETİKETLER: ,
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.