Erdil Yaşaroğlu heykelleri Oyun sergisi ile Bomontiada’da

Karikatürleriyle tanıdığımız Erdil Yaşaroğlu, ilk kez heykelleri ile sanat severlerin karşısına çıktı. Erdil Yaşaroğlu’nun “Oyun” adlı sergisinde rengarenk heykeller yer alıyor.

Erdil Yaşaroğlu heykelleri Oyun sergisi ile Bomontiada’da

Erdil Yaşaroğlu heykelleri Oyun sergisi ile Yapı Kredi Bomontiada’da sanat severlerin ilgisine sunuluyor. Erdil Yaşaroğlu’nun ilk kişisel sergisi olan ve heykellerden oluşan “Oyun” adlı sergisi açıldı. Sergi 3 Kasım 2019 tarihine kadar Yapı Kredi Bomontiada’da açık olacak. 

Karikatürist Erdil Yaşaroğlu, bu kez heykellerini görücüye çıkardı. Erdil Yaşaroğlu, 2012 yılında dünyanın en büyük karikatürünü çizerek Guinness Dünya Rekorları listesine girdi. Çizdiği karikatürler ile hayatın her alanından ve her canlıdan ufak detaylara yer veriyor.

Erdil Yaşaroğlu, 12 yaşından bu yana çiziyor. Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümünden mezun oldu. Karikatürist kimliğiyle tanınıyor. Erdil Yaşaroğlu bir yandan çizimlerini yaparken öte yandan heykeller yaptı. O heykellerle de ilk kişisel sergisini “Oyun” adı ile açtı. 

Yapı Kredi Bomontiada’da açık olan “Oyun” isimli sergide mekanın açık ve kapalı alanlarında Erdil Yaşaroğlu’nun eserleri yer sergileniyor.

Erdil Yaşaroğlu, heykellerine karikatür çiziminde kullandığı form, espri ve hayata bakış açısını yansıtıyor. Oyun kavramını çocukluk anılarından öte yaşadığımız dünya ile baş etme yöntemi olarak gören sanatçı serginin temasına uygun olarak tüm izleyicileri bu oyunu oynamaya davet ediyor.

Erdil Yaşaroğlu’nun heykelleri rengarenk. Sergide Erdil Yaşaroğlu’nun heykellerinin yanı sıra desenleri, kağıt işleri ve karikatür üretimindeki yaratıcı süreçleri konu edinen filmler de yer alıyor.

Sergiye paralel olarak sanatçının katılımı ile düzenleniyor ve atölyeler de Yapı Kredi Bomontiada bünyesinde gerçekleştiriliyor. 

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.