Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Nursel Duruel’in

Nurse Duruel, 13’üncüsü bu yıl düzenlenen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün sahibi oldu.

Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Nursel Duruel’in oldu. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde 13’üncüsü bu yıl düzenlenen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nü kazanan isim açıklandı. Sosyal konuları Türk Edebiyatına taşıyan yazar Nursel Duruel, bu yıl ödüle layık görüldü. Nursel Duruel’in ödülü, Aralık ayında düzenlenecek olan Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Töreni’nde verilecek. 

13. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü, Nursel Duruel’e değer bulundu. ‘Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’, MTSO’ tarafından Türkiye ve Mersin’de edebiyat ilgisini geliştirmek amacıyla düzenleniyor.  

Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilecek. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü, Türk edebiyatının gelişmesine katkıda bulunmuş kişileri onurlandırmak, daha yaygın okunmasını sağlamak için kent adına veriliyor. 

13. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün bu yılki değerlendirme kurulunda Celal Soycan, Turhan Günay, Metin Cengiz, Yavuz Özdem ve Cemal Sakallı var. Değerlendirme Kurulu, bu yılki ödülle ilgili değerlendirmelerini tamamladı.

Kurulun kararında, 2019 yılı için önerilen adaylar arasından; göç, ayrılık, bireyin sıkışması, kadının kıstırılmış hayatı ve yitirilen duyarlıklar ve değerler dolayında, insanı tüm boyutlarıyla kavrayan hünerli anlatısı; kentleşme sürecindeki sosyal savrulmaları ve taşrada olma halini dişil bir duyarlılıkla edebiyata taşıdığı için Yazar Nursel Duruel’in ödüle değer bulunduğu açıklandı.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.