Erhan Yazıcıoğlu Fikrim Firarda tek kişilik oyunla sahnede

27.04.2023
A+
A-

Erhan Yazıcıoğlu tek kişilik oyunla seyirciyle buluşuyor. “Fikrim Firarda” adlı tek kişilik gösterisinde Erhan Yazıcıoğlu, 30 Nisan’dan itibaren farklı şehirlerde sahnede olacak.

Erhan Yazıcıoğlu Fikrim Firarda tek kişilik oyunla sahnede. Erhan Yazıcıoğlu tek kişilik oyunu Fikrim Firarda ile seyirciyle buluşuyor. 

Tiyatro sahnesinde 56. yılını yaşayan Yazıcıoğlu, yaşadığı acı tatlı anıları ironik bir dille sahneye taşıyor. Tükenmeyen enerjisiyle Sanata gönül veren gençler için iyi bir örnek olan Sanatçı “bu belki de son oyunum” dese de kimseyi inandıramıyor.

Oyun 30 Nisan Bodrum Nurol Kültür Merkezi’nde, 9 Mayıs’ta İstanbul Trump Sahne’de başlayıp bütün şehirlerde oynamak üzere yola çıkıyor.

Oyunda Erhan Yazıcıoğlu, seyircilere Yedikule’de geçirdiği çocukluk dönemini, tiyatroyla tanışma sürecini ve figüran olarak başlayıp genel sanat yönetmenliğine kadar görev yaptığı Şehir Tiyatroları’nda yaşadıklarını, çok renkli özel hayatını ve 1990’lı yıllarda sunduğu “Seç Bakalım” adlı yarışmayı anlatmasının yanı sıra tiyatro ve politika ilişkisine dair değerlendirmelerde bulunuyor.

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.