Ünlü oyuncu Susan Sarandon gözaltına alındı

Oscar ödüllü ABD’li oyuncu Susan Sarandon, gözaltına alındı. Sarandon, New York’taki bir protestoya katıldığı sırada polis tarafından gözaltına alındı.

Ünlü oyuncu Susan Sarandon gözaltına alındı

Ünlü oyuncu Susan Sarandon gözaltına alındı. Oscar ödüllü oyuncu Susan Sarandon, ABD’de bir protesto sırasında gözaltına alındı. 

ABD’li oyuncu Susan Sarandon, “Thelma and Louise” filmiyle yıldızı parlamış ve kariyerinde sağlam adımlarla Oscar ödülüne yürümüştü. Susan Sarandon 1995 yılında En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazanmıştı. 

1995 tarihli “Ölüm Yolunda” filmiyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazanan Susan Sarandon, New York’ta gözaltına alındı.  

Sarandon, geçtiğimiz hafta grev yapan senaristlere destek vermek için New York’taki yürüyüşe katılmıştı. Bu kez ise restoran çalışanları için yürüdü.

76 yaşındaki Susan Sarandon, restoran çalışanlarının asgari ücretinin artırılmasını desteklemek için protestolara katıldı.

New York Eyaleti Meclis Binası’nda düzenlenen protestonun ardından oyuncu gözaltına alındı. Aktivist kimliğiyle de tanınan Sarandon, tutuklanan 8 kişinin arasında yer aldı.

Sarandon ve gözaltına alınan diğer aktivistlerin serbest bırakıldığı bilgisi verildi. Oyuncu, miting esnasında işçi haklarını vurgulayan bir konuşma yaptı.

Sarandon, 2018 yılında da Washington’da ABD Başkanı Donald Trump’ın göçmen politikalarını protesto ederken gözaltına alınmıştı.

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.