Eylem Tok çocuk kitabı Dev İle Üç Cüce

Eylem Tok, Dev İle Üç Cüce adlı çocuk kitabı ile okurlarla buluşuyor. Daha önce İngiltere’de The Giant And The Three Dwarves adıyla yayımlandı. Kitap aynı anda Kanada, ABD’de satışa çıkmıştı.

Eylem Tok çocuk kitabı Dev İle Üç Cüce

Eylem Tok çocuk kitabı Dev İle Üç Cüce raflarda yerini aldı. Şair, yazar ve yönetmen Eylem Tok bu kez bir çocuk kitabı ile okurlarla buluşuyor. Dev ile Üç Cüce, heyecanlı ve düşündürücü bir çocuk kitabı, olarak tanıtılıyor. 

Dev İle Üç Cüce’nin konusuna bakacak olursak… Muzo, Fiko, Mamik üç cüce kardeş. Onları çok seven anne ve babalarıyla mutlu bir hayat sürüyorlar. Ancak artık hayata atılmanın, çalışmanın, üretmenin vakti gelmiştir.

Cüceler, köylerinden ayrılarak uygun bir iş arayacaklardır. Bu arayış sürecinde karşılarına devler, türlü macera ve heyecan dolu yollar çıkacaktır.

Çocuklara nefes nefese bir okuma sunuyor Dev İle Üç Cüce. Kitap eğlenceli, düşündürücü, çizimleriyle göz dolduruyor. 

Dev ile Üç Cüce’de çalışmanın, sabretmenin ve cesur olmak anlatılıyor. Dev ile Üç Cüce daha önce İngiltere’de The Giant And The Three Dwarves adıyla yayımlandı. Kitap aynı anda Kanada, ABD’de satışa çıktı. Büyük ilgi gören kitabın Türkçesi Nemesis Kitap etiketiyle kitapçılara ulaştı.

Eylem Tok hakkında

Şair, yazar ve yönetmen Eylem Tok İstanbul’da yaşıyor. İktisat ve psikoloji eğitimi aldı. Çok satanlar listesine giren romanlar yazdı. Ayrıca senaryosunu yazıp yönettiği filmleri pek çok uluslararası film festivalinde gösterildi. Kendini “masalcı” olarak tanımlayan Eylem Tok, çocuklar ve gençler için de kitaplar kaleme almaya başladı. Bunlardan ilki olan Dev İle Üç Cüce adlı romanı önce İngiltere’de The Giant and the Three Dwarves adıyla yayımlandı ve Kanada, Amerika gibi ülkelerde aynı anda satışa çıktı. Yazarın farklı yayınevlerinden çıkan üç romanı bulunmaktadır. Türkiye’de ilk defa yayımlanan Dev İle Üç Cüce yazarın ilk çocuk kitabıdır.

Yeliz Akın

1992’de İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünü bitirdi. Çocuk kitapları resimlemenin yanı sıra bir edebiyat dergisinin sanat yönetmeni olarak yer alıyor ve çeşitli dergilere illüstrasyonlar yapıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.