Mercan Selçuk Dans Topluluğu Uyanış performansıyla CKM’de

15.10.2019
A+
A-

Mercan Selçuk Dans Topluluğu ikinci sezonunda Uyanış adlı performansıyla hikayelerini yaratmaya devam ediyor. Timur Selçuk’un kızı Mercan Selçuk, “Sanat, hayatı yaşanılır kılmak için en güzel hediye” sloganıyla bale ve dans topluluğu ile sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Mercan Selçuk Dans Topluluğu Uyanış performansı CKM’de sanatseverlerle buluşuyor. Mercan Selçuk Dans Topluluğu (MSDT) yine bir dans hikayesiyle “Uyanış” performansıyla Caddebostan Kültür Merkezi’nde 21 Ekim’de sahnede olacak.

Kareograf dansçı Mercan Selçuk, ismini verdiği dans ve bale topluluğu ile yeni hikayeleri sanatseverlere sunmaya devam ediyor.

Mercan Selçuk, klasik Türk müziğinin üstadı Münir Nurettin Selçuk’un torunu ve ünlü müzisyen Timur Selçuk’un kızı. Sanatın, müziğin içinden kendisine ulaşan köklerini dans ve bale toplululuğu ile sürdürüyor. Mercan Selçuk Dans Topluluğu ikinci sezonunda “Uyanış” performansıyla izleyicinin karşısına çıkıyor.

Mercan Selçuk Dans Topluluğu (MSDT), insanlığın gelişen modern dünyada doğadan kopuşunu, kendi özünden uzaklaşmasını ve kaybetmeye başladığımız duyguları, aşkı, zarafeti ve naifliği yeniden bulma yolculuğunu anlatan “Uyanış” performansı ile ikinci sezonda yeniden izleyici karşısına geçiyor.

Mercan Selçuk, bale ve dans topluluğu ile yeni hikayeler yaratmaya devam ediyor.

Uyanış, 21 Ekim’de İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

4. nesil sanatı temsilen çocuk ve yetişkin ana kadro olmak üzere 50 kişiden oluşan dans ve bale topluluğunun anlattığı hikayenin kurgu ve koreografisi Mercan Selçuk’a ait.

Klasik bale ve modern dans sanatını birleştirdiği koreografilerini, hem Batı hem Türk bestecileriyle buluşturan Mercan Selçuk, sevdikleri müziklerle hikayeleri buluşturup beden diliyle anlatmayı seçtiklerini söylüyor.

‎Sloganlarının “Sanat, hayatı yaşanılır kılmak için en güzel hediye” olduğunu belirten Mercan Selçuk, en büyük amaçlarının insanların gönlüne dans sevgisini düşürmek ve yaymak olduğunu ekliyor.

UYANIŞ / Caddebostan Kültür Merkezi 21 Ekim saat: 20.30
‎Koreografi, Kurgu:Mercan Selçuk
Kostüm: Behice Yaşar, Mayo Store Aleksandra Kaner
‎Müzik Direktörü: Deniz Baysal
‎Işık ve Dekor tasarım: Murat Yılmaz

Biletler CKM gişede ve Biletix’te…

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.