Fakir Baykurt Roman Yarışması başvuruları başladı

Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Roman Ödülü için başvurular başladı. Başvurular için son tarih 2 Mart 2020 olarak açıklandı.

Fakir Baykurt Roman Yarışması başvuruları başladı. Çiğli Belediyesi tarafından düzenlenen Fakir Baykurt Roman Yarışması için başvurular 2 Mart 2020 Pazartesi saat 17.00’da sona erecek. 

Çiğli Belediyesi, edebiyata toplumsal gerçekliği yansıtan yeni eserler kazandırmak amacıyla “Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Roman Yarışması” düzenliyor.

Çiğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmasının başvuruları 2 Mart 2020 Pazartesi günü saat 17.00’a kadar sürecek. Başvurular Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne yapılacak.

Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Roman Yarışması seçici kurulunda Adnan Binyazar, Bahri Karaduman, Hidayet Karakuş, Işık Baykurt ve Öner Yağcı yer alıyor. Yarışmanın kazananı, 1 Haziran 2020’de belirlenecek. Birincilik ödülü olarak 10.000 TL verilecek. Ödül töreni Fakir Baykurt’un doğum günü olan 15 Haziran’da düzenlenecek. Tören, Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu’nda yapılacak. 

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, yarışmayla ilgili olarak şunları söyledi: “Dünden bugüne edebiyat tarihimize birbirinden değerli eserler kazandırmış olan yazarlarımıza hak ettikleri değeri vermek ve genç nesillere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bağlamda her yaştan edebiyatsevere, hayal dünyalarını ve düşüncelerini kaleme dökecekleri yeni mecralar sunuyoruz. Kısa süre önce adını belediye etkinlik salonuna verdiğimiz edebiyatımızın değerli isimlerinden Fakir Baykurt anısına roman yarışması düzenliyoruz. Herkes bu yarışmaya katılabilir ve edebiyat dünyamıza katkıda bulunabilir. Unutmayalım ki, edebiyatına hakim olanlar, uygarlık yolunda ön sıralarda yer alırlar”

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.