Polisiye edebiyat tutkunları 5. Kara Hafta Festivali başlıyor

12.11.2019
A+
A-

Polisiye edebiyat tutkunlarını biraraya getiren Kara Hafta Festivali’nin beşincisi bu yıl düzenlenecek. 5. Kara Hafta Festivali, Pera Palace Hotel’de 22-23 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

Polisiye edebiyat tutkunları 5. Kara Hafta Festivali başlıyor. 5. Kara Hafta Festivali’nde tema polisiye sinemanın zirvesindeki isim ‘Alfred Hitchcock’ olarak belirlendi. 

5. Kara Hafta Festivali dünyanın en lüks tarihi oteli seçilen Beyoğlu’nda bulunan Pera Palace Hotel’de 22-23 Kasım 2019 tarihleri arasında DenizBank ana sponsorluğunda düzenlenecek. 

5. Kara Hafta İstanbul Festivali polisiye romanın ünlü isimlerini ağırlayacak. Festivalin bu yılki teması, yolu bir dönem Pera Palace Hotel’den geçen Sir Alfred Hitchcock olacak. Festivalde tüm etkinliklere iki gün süresince ücretsiz katılım yapılabilecek.

Festival geçtiğimiz yıllarda Agatha Christie, Georges Simenon, Ian Fleming ve Mike Hammer anısına gerçekleştirilmişti. Kara Hafta Festivali bu yıl efsane isim Alfred Hitchcock anısına düzenlenecek. 

5. Kara Hafta Festivali’nde Michael Katz Krefeld, Petros Markaris, Teresa Solana gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarlar olacak. Ahmet Ümit, Elçin Poyrazlar, Algan Sezgintüredi gibi önemli Türk yazarlar ve Türkiye Polisiye Yazarlar Birliği de festivalde yer alacak. 

Kara Hafta Komitesi’nde Doğan Hızlan, Ahmet Ümit, Adnan Özer, Metin Celal gibi Türk edebiyatının önemli isimleri yer alıyor. 5. Kara Hafta Festivali polisiye ve sinema eksenindeki oturumlarla edebiyat tutkunlarını ağırlayacak.

Polisiye öykü yarışması

Pera Palace Hotel’in DenizBank iş birliği ve Storytel desteğiyle düzenlediği, dünyada aynı adla yaygın olan polisiye edebiyat festivali Kara Hafta İstanbul, beşinci yılına özel bir öykü yarışması gerçekleştirdi. Gençlerin ilgisini polisiye edebiyatına çekmek amacıyla düzenlenen “Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”na 150’ye yakın öykü katıldı. Kazananlar 21 Kasım’da gerçekleştirilecek açılış kokteylinde ödüllerini alacaklar.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.