Fazıl Say’ın iki ayrı ev yorumu

Fazıl Say-Müge Dağıstan evliliği ülke gündeminde ‘iki ayrı ev’ tartışması ile devam ediyor. Fazıl Say, tartışmalarda sosyal medyadan kendi üslubuyla cevap verdi…

Fazıl Say’ın iki ayrı ev yorumu

Fazıl Say’ın iki ayrı ev yorumu! “İki ayrı ev günde iki kere sevişmek demek”…

Fazıl Say eşiyle ayrı evlerde yaşıyor olmalarına gelen eleştiriye kinayeli bir cevap verdi. Fazıl Say, “İki ev var demek, günde iki kere sevişiyoruz demek” diye sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu. 

Ece Dağıstan ile Fazıl Say evliliğinin iki ayrı evde sürüyor olmasıyla ilgili magazin basınına yansıyan haberler daha geniş kitleler tarafından da konuşulmaya başlandı. Sosyal medyada ayyuka çıkan tartışmalar sonunda televizyon programlarında, gazete köşelerine de taştı. 

Evli çiftlerin iki ayrı evde yaşıyor olmasını eleştirenler bir tarafta bunu normal bulan azınlık kitle diğer tarafta tartışmalar sürerken Fazıl Say ve Ece Dağıstan’dan sosyal medya üzerinden yeni açıklamalar yapıldı. 

Sırt çantamızla birbirimize gidip geliyoruz

Ünlü piyanist Fazıl Say, müzisyen Ece Dağıstan ile 2019 yılında İtalya’nın Milano şehrinde evlenmişti.

Ünlü çiftin, “Sevgililiğe devam ediyoruz. Evlerimizi bile birleştirmedik. Birbirimize hâlâ sırt çantamızla gelip gidiyoruz” açıklaması ülkenin gündemine renk katmıştı. 

Fazıl Say sosyal medya paylaşımında “Asla sıkılmayız. Ayrı evlerde yeni aşıklar gibi yaşıyoruz. Herkesin kendi işi, çalışması, hayatının bireyselliği var” ifadelerini kullanmıştı.

Ünlü çiftin bu sözleri üzerine binlerce yorum yapıldı. Ece Dağıstan, haklarında yapılan eleştirilere, “İşte o çanta” başlığı ile Instagram hesabından yanıt verdi.

Evlilik kurumu özgürlük kaldırmazmış

Fazıl Say, gelen ‘anlayışsız’ eleştirilere karşı cevap vermekte gecikmedi. Ki hatırlatmakta fayda var, Fazıl Say sosyal medyayı kullanalı henüz bir yıl bile dolmadan, hızlı ve proaktif kullanıcılar arasına çoktan girdi bile… 

Fazıl Say paylaşımında şunları yazdı: “Köşe yazarları, psikologlar, sabah programları ve hatta ClubHouse bunu tartışıyormuş. Ayrı evlerde evlilik, evlilik sayılır mıymış? Madem ayrı ev niye berabermişiz? Evlilik kurumu özgürlüğü kaldırmazmış! Kadın diyor ki; ‘Eve kamera yerleştiririm, temizlikçi hanımı yollarım kontrole’ vs…”

“Astrolog bilmem ne hanım ‘Fazıl oğlak burcudur, o istemiştir’ diyor. Bana da ‘Yengeç burcu’ uygun bulunuyor. Dedikodu programı yapan üç evlilik, sayısız ilişki yaşamış ama hala ‘Kadın bunu kabul etmek zorunda kalmıştır’ diyen tiplerden kurduğumuz bu beklentisiz sevgi ilişkisini anlamalarını beklemiyoruz…”

Bu hayat bize çok yakışıyor

“Konu hiç anlaşılmamış. Anlamaya mesaisi yok kimsenin ama gevezeliğe var. Ben 17 yaşından beri yurt dışı, yurt içi kendi düzeninde tek başına yaşayan biriyim. Evlenmek de hiçbir zaman ana hedefim olmadı, keza 43 yaşında evlendim. Benim amacım her zaman kendi huzur ve mutluluk formülümü bulmak oldu. Bizim ‘iki’ evimiz var doğru ama bu ayrı yaşamlar sürmek değil…”

“Kimse birbirinin üstüne çökmedi bizim ilişkimizde sadece ama biz her günümüzü gecemizi çoğunlukla iki ev arasında geçiriyoruz. Ve doğrudur ki; sırt çantamızla gidip, geliyoruz. Bu zahmetli mi? Evet bazen ama değer mi? Hem de nasıl. Bu tipler kadının kendi ayakları üzerinde duruyor olmasını, kadının kendi yaşam stilini biçimlendirmesine zaten karşılar çünkü kendilerine yakıştıramıyorlar ama bilsinler ki; bu hayat bize çok yakışıyor. Bu arada burcum koç.”

İki ev günde iki kez sevişmek demek

Fazıl Say da Ece Dağıstan ile evlilikleri hakkında yapılan eleştiriler üzerine, eşinin açıklamasını yayınladı ve sosyal medya hesabından çarpıcı bir açıklama yaptı.

Dünyaca ünlü piyanist, “İki ev var demek günde iki kere sevişiyoruz demek. Bir o evde bir bu evde. Adamların 10’a kadar sayamadığını kabullenmiştik de bunlar 2’ye kadar sayamıyorlar” yorumunu yazdı.

Öte yandan Ece Dağıstan, Instagram hesabının hikaye bölümünden, kendisi ve eşi Fazıl Say hakkında takipçilerinin destek mesajlarını paylaştı.

ETİKETLER: ,
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.