Ferhan Şensoy’un Rasim Öztekin’e mektubu

Usta oyuncu Rasim Öztekin, son yolculuğuna uğurlandı. Hafızalarda onun güldüren oyunları, filmleri kaldı. Rasim Öztekin’in son yolculuğuna katılamayan ustası Ferhan Şensoy, bir mektupla seslendi.

Ferhan Şensoy’un Rasim Öztekin’e mektubu: “Buluşuruz gökyüzünde neşeli bir meyhanede”… Rasim Öztekin’in ustası Ferhan Şensoy, hüzünlü bir mektubu paylaştı.

Rasim Öztekin’e tiyatro sanatınında ustalık eden ve ardından da Türk tiyatrosunun sembol kavuğunu teslim eden Ferhan Şensoy, cenazeye katılamadı. Öğrencisinin son yolculuğunda sağlığı elvermediği için bulanamayan Ferhan Şensoy, bir mektup kaleme aldı.

Ferhan Şensoy’un Rasim Öztekin’e mektubu bir ustanın öğrencisine duygusal ifadelerle dolu…

Ferhan Şensoy mektubunda “Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne” dedi. Ferhan Şensoy’un Rasim Öztekin’e mektubu Derya Şensoy tarafından okundu. Rasim Öztekin için düzenlenen son törende okunan mektupta Ferhan Şensoy şunları yazdı:

“Ortaoyuncular’ın amatör kolu Nöbetçi Tiyatro’dan yetişti Rasim. Kısa sürede Ortaoyuncular’a katıldı. Kavuğumu ona devrettim. Ortaoyuncular’da çok başarılı bir dönem yaşadı. Kimi rahatsızlıklarından ötürü sahneyi bıraktı. Kavuğu Şevket Çoruh’a devretti. Günü geldi, uçtu gitti gökyüzüne. Kavuklu fotoğrafı asılı durur Ses 1885’te. Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne. Buluşuruz gökyüzünde neşeli bir meyhanede.”

 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.