Ferhat Göçer Aldırma Gönül müzikli oyunuyla

09.10.2019
A+
A-

Türk edebiyatının mihenk taşlarından Sabahattin Ali ile ilgili telifle ilgili yasal süre tamamlandı. Önce kitapları pek çok yayınevi tarafından basıldı. Şimdi de Sabahattin Ali’nin eserleriyle Ferhat Göçer bir müzikli gösteri ile sahnede.

Ferhat Göçer Aldırma Gönül müzikli oyunuyla Sabahattin Ali’nin ölümsüz eserlerini sahneliyor. Ferhat Göçer, Sabahattin Ali’nin hayatından kesitlerin yer aldığı müzikli gösteride sahnede olacak. Aldırma Gönül 6 Kasım’da UNIQ Hall’de perdelerini açıyor.

Türk pop müziğinin ünlü sesi Ferhat Göçer, edebiyatımızın mihenk taşlarından Sabahattin Ali’nin heyecanlarını, aşklarını, hüzünlerini, hasretlerini sahneye taşıyor. Sabahattin Ali’nin hayatından kesitler, şiirlerinden bestelenmiş sevilen şarkıları Aldırma Gönül adlı müzikli gösteriyle sunuluyor.

Merakla beklenen, Aldırma Gönül, Dağlar Dağlar ve Göklerde Kartal Gibiydim gibi özel eserlerle hazırlanan müzikli oyunun prömiyeri 6 Kasım tarihinde UNIQ Hall’de gerçekleşecek.

Aldırma Gönül’ün yönetmenliğini Ezel Akay üstlendi. Ferhat Göçer’e sahnede şef Özgür Sevinç orkestrası eşlik edecek. Oyunun dekor ve kostüm tasarımını Naz Erayda üstlendi. Işık tasarımı Mustafa Bal’a ait. Grafik tasarımı ise Erkan Cerit tarafından yapıldı.

Mmf / United Arts&Theatre yapımı olan ve uygulayıcı yapımcılığını İpek Kadılar’ın üstlendiği oyunun yapım koordinatörlüğü Seda Güney’e ait.

 

Oyun Künyesi

Eserler:  Sabahattin Ali
Yöneten: Ezel Akay
Sahne Metni: Haldun Çubukçu
Dekor ve Kostüm Tasarımı: Naz Erayda
Işık Tasarım: Mustafa Bal
Grafik Tasarım: Erkan Cerit

 

Yapım : MMF / UNITED ARTS&THEATRE
Uygulayıcı Yapımcı: İpek Kadılar
Basın Danışmanı: Bircan Usallı Sılan
Yapım Koordinatörü: Seda Güney

 

Orkestra:
Orkestra Şefi / Klavye: Özgür Sevinç
Davul/Perküsyon: Mehmet Yüzgeç
Bas Gitar: Alper Uğurlar
Elekto ve Klasik Gitar: Altan Turan
2. Gitar: Selim Öztürk
2.Klavye: Cenk Kandıralı
Kanun: Bahadır Şener
Klarnet: Şükrü Kabacı
Üflemeli Çalgılar: Gürkan Çakmak
Keman/ Vokal: Selen Kesova
Tonmaister: Ahmet Serdar Tüzün
Teknik Yönetim: Aclan Nuri Bayraktaroğlu / Ümit Can Savaş / Can Yelke

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.