Rahman Altın İspanya’da En İyi Film Müziği ödülü

Türk besteci Rahman Altın, İspanya’dan “En İyi Film Müziği” ödülü kazandı. Mama adlı kısa filmin müziklerinde imzası bulunan Rahman Altın’ın başarısı tesadüf değil.

Rahman Altın İspanya’da En İyi Film Müziği ödülü

Rahman Altın İspanya’da En İyi Film Müziği ödülünü kazandı. Müziğini Rahman Altın’ın Bestelediği “Mama” adlı kısa filme İspanya’da “En İyi Film Müziği” ödülü verildi.

Türk besteci Rahman Altın’ın İspanya Toledo’daki Festival Internacional de Cine Social CLM’de “En İyi Müzik” ödülünü kazanması tesadüf değil. 

Rahman Altın, “Cenneti Beklerken” ve “Kelebeğin Rüyası” yerli yapımların müzikleriyle uluslararası alanda ödüller kazanan bir isim.  Rahman Altın, Amerikan Müzik Endüstrisi Akademi Üyesi ve Grammy Ödülleri’nde oy verme hakkına sahip bir müzisyen. 

Sadece besteci değil aynı zamanda opera sanatçısı olan Rahman Altın, bestesini yaptığı “Mama” adlı kısa film “En İyi Film Müziği” ödülünü kazandı. Rahman Altın adına ödülü Mama filminin prodüktörü Mert Canatan aldı.

Mama uluslararası 7 ödül kazandı

Mama adlı kısa film Suriye’deki iç savaş sürecinde Suriyeli bir mültecinin hayatta kalma ve yeni bir ev kurmak amacıyla çıkış aramasını konu alıyor. Müziği Rahman Altın tarafından bestelenen Mama’nın uluslararası platformlardan 7 adet kazandığı ödüller:

·      Calcutta International Film Festivali – 2017 / En İyi Film Özgün Müziği

·      Top Shorts Online Film Festivali 2017 & 2018 / En İyi Orijinal Özgün Müzik

·      Los Angeles Film Awards / En İyi Orijinal Özgün Müzik

·      Hollywood International Moving Picture Film Festival / En İyi Orijinal Özgün Müzik

Rahman Altın’ın “Orijinal Film Müzikleri” Albümü, Dijital Platformlarda Yayında

Halen Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde, 3 bölümden oluşan 120 dakikalık dev eserinin hazırlık çalışmalarını sürdürüyor.

Sanatçının geçtiğimiz günlerde yayınlanan “Orijinal Film Müzikleri” albümünde yer alan MAMA dahil 11 film müziği bestesi, iTunes’un indirme listesinde 12’nci sıradan yer aldı.

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.